Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Zataženo, déšť 10°C

Nebezpečný krém za 8 stovek: Množí se v něm mikrobi

Zdraví nebezpečné množství mikrobů obsahuje pleťový krém Odylique dovážený z Velké Británie.  (Autor: Profimedia.cz, ČTK)
Autor: ČTK - 
13. února 2015
12:13

Zdraví nebezpečné množství mikrobů obsahuje pleťový krém z Velké Británie Odylique. Hygienici varují, že krém může vyvolat i zánět pokožky. Patří přitom k dražším výrobkům, v Česku se prodává za téměř 800 korun.

Vyšetření krému prokázalo přítomnost mikrobů, ale navíc i jejich rychlé množení. Podle hlavního hygienika Vladimíra Valenty množství mikrobů značně přesahuje nejvyšší povolenou koncentraci a časem rychle roste, což svědčí o nedostatečné účinnosti konzervace výrobku. Mikrobi vytvářejí toxiny, takže krém může způsobit podráždění pokožky i zánět. Nebezpečí zdravotních problémů zvyšuje to, že se přípravek používá i ve velmi citlivé oblasti okolo očí.

Krém britské značky Essential Care o objemu 50 mililitrů se prodává pod názvem Odylique Timeless Rose Moisturiser. Má slabě žlutou barvu a je v lahvičce s pumpičkovým dávkovačem. Na přední straně krabičky, ve které lahvička je, se nachází anglický název výrobku a na zadní straně informace o složení a pokyny k použití v angličtině a francouzštině. 

mememumu ( 13. února 2015 14:48 )

Jojo, jde o byznys a proto je výrobce nejlevnějších krému úplný idi.ot a v rámci byznysu prodává nejlevněji.

e.44 ( 13. února 2015 14:29 )

A víš že aby to bylo pleti skutečně prospěšné, musel bys "dodávat" decku 2x denně?

e.44 ( 13. února 2015 14:27 )

Jak který. Většina úplně těch nejlevnějších je na bázi látek které ucpávají póry a toho pleti prospěšného je tam spíš jen stopové množství. Ideální je si o tom něco načíst a vybírat si podle složení vhodného pro tvojí pleť, ne podle ceny. Tím ovšem nechci říct, že je nutné kupovat předraženou kosmetiku. Různé kosmetické přípravky pro každý konkrétní druh pleti, ve velmi dobré kvalitě, se dají pořídit v rozmezí 100,- až 400,- . Ve špičkové kvalitě 200,- až 600,-.

sores ( 13. února 2015 13:51 )

Jen prachaté vyhazují velké prachy za oblbování a myslí si že díky drahému krému budou čupr holky. Chce to používat mozek a trochu logiky.

alfasamec ( 13. února 2015 13:00 )

Nebezpečný krém za 8 stovek: Množí se v něm mikrobi ------------------------------------------------------------- Ta moje moc dobře ví, co je nejlepší na pleť. A dostane to vždy čerstvé, bez mikrobů a zadarmo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud