Kromě rostlinných výtažků, vitamínů, látek proti vráskám, krémy obsahují i UVA a UVB ochranný faktor. Podívejte se, které bez problému prošly naším přísným redakčním sítem a můžeme je s klidným svědomím doporučit.

Dermacol Magic Beauty Cream

Hodnocení: 2, Cena: 169 Kč
Krém dobře hydratuje, skvěle zakrývá kruhy pod očima. Pokožku vůbec nezatěžuje, působí přirozeně. Navíc je pleti velmi příjemný a hezky voní. Nedělá hustou masku jako make-up. Ocenila jsem i vyšší ochranu před sluníčkem, to se teď na jaře určitě hodí. Jen nedokážu posoudit, jestli má opravdu 8 funkcí, jak se uvádí na obalu.

Hodnocení: 2, Cena: 169 Kč

Maybelline Dream Fresh BB

Hodnocení: 2, Cena: 199,90 Kč
Velmi dobře se roztírá, je jemné konzistence, pleť vůbec nemastí. Přestože se jeví spíš tekutější, překvapivě dobře kryje, aniž zacpává póry. Krém ale dokáže dobře sjednocovat barvu, na větší nedokonalosti pleti a tmavší kruhy pod očima je ale nutné nanést ještě korektor. Je příjemné, že zanechá přirozený a svěží vzhled i na zralé pleti, čemuž jsem původně nevěřila. Jen by mohl být matnější. Byla jsem spokojena s tím, jak pokožku dlouhodobě hydratuje, člověk nepociťuje ani během dne žádné nepříjemné napínání pleti.

Hodnocení: 2, Cena: 199,90 Kč

Avon Solutions BB

Hodnocení: 2, Cena: 249 Kč
Má spíše tekutější konzistenci, která by si zasloužila u ústí tuby užší aplikátor. Roztírá se dobře, k pleti přilne, krytí je spíše lehčí. Výsledný efekt je přirozeně matný. Výdrž je střední, bez problémů tak 5-6 hodin. U suché pleti je problém, krém zvýrazňuje suchá místa - šupinky, dělá mapy.

Hodnocení: 2, Cena: 249 Kč

Nivea zkrášlující hydratační BB krém 5 v 1

Hodnocení: 1, Cena: 199,90 Kč
Výhodou je, že i velmi suchá pleť po aplikaci krému je krásně hydratovaná a navíc působí svěže. Krém dokonce zakryje i drobné nedostatky, a pokud se zafixuje make upem, vydrží téměř bez porušení celý den. Na teplé měsíce se vyplatí ho používat místo tužšího makeupu.

Hodnocení: 1, Cena: 199,90 Kč

Clinique Age Defense BB Cream SPF 30

Hodnocení: 1-, Cena: 790 Kč
Krém se výborně nanáší a vůbec nezatěžuje pleť. Zakryje i menší nedostatky a dobře hydratuje. Hned po nanesení je pokožka hladší a jemná. Výborná je i protisluneční ochrana SPF 30, kterou oceníme i nyní v těchto slunečních jarních dnech. Nevýhodou je jen vyšší cena na rozdíl od jiných testovaných produktů, ale kvalita krému a vysoký ochranný faktor cenu vyvažuje.

Hodnocení: 1-, Cena: 790 Kč

L´Oreal BB krém New Nude Magique BB Cream

Hodnocení: 2, Cena: 299,90 Kč
Při prvním použití překvapí, že je krém úplně bílý. Po nanesení ale ztmavne a přizpůsobí se barvě pleti. Krém se snadno roztírá a působí přirozeně. Tento produkt má jednu drobnou vadu na kráse. Při nanášení na hodně citlivou pleť krém trochu škrábe. Asi za to můžou (jak uvádí popis výrobku) mikropigmenty v kapslích »které se po aplikaci transformují na make-up a přizůsobí se tónu pleti«.

Hodnocení: 2, Cena: 299,90 Kč

Oriflame BB Cream Skin Dream

Hondocení: 1-, Cena: 219 Kč
Na rozdíl od make-upu je velice lehký a působí jako jemná tónující emulze. Výborný je vysoký ochranný faktor proti sluníčku. Výhodou je, že neobsahuje mastné složky, takže je ideální na mastnou pleť a už pod BB krém není třeba používat denní krém. Také dobře sjednocuje barvu pleti.

Hondocení: 1-, Cena: 219 Kč

Garnier BB Cream

Hodnocení: 1-, Cena: 199,90 Kč
Na pleť se dobře nanáší a není po něm pocit napnuté pokožky. Malé nedostatky pleti zakryje, větší vřídky nebo akné ale ne. Vhodná je i při letošním počasí ochrana proti slunečnímu záření číslo 15. Sympatická je také cena, krém si tak může dovolit každá žena.

Hodnocení: 1-, Cena: 199,90 Kč

Proč název »BB«?

BB je zkratka, která v angličtině znamená Blemish Balm nebo Beauty Balm. V překladu to znamená balzám na skvrny. BB krémy fungují nejen jako makeup, ale řeší při péči o pleť mnoho problémů v jednom kroku.

Fotogalerie
8 fotografií