Středa 28. února 2024
Svátek slaví Lumír, zítra Horymír
Oblačno 11°C

Jsme národ hypochondrů? Po zrušení poplatků jsou čekárny lékařů plné!

Čekárny u lékařů jsou po zrušení poplatku zase plné!
Čekárny u lékařů jsou po zrušení poplatku zase plné!  (Autor: Profimedia)
Autor: dce - 
6. února 2015
12:56

Měsíc od zrušení třicetikorunového poplatku u lékaře jsou čekárny českých doktorů úplně plné! Lidé se u doktora leckdy objeví i dvakrát do týdne! Znamená to, že jsme snad národ skrblivých hypochodondrů?

Ještě v loňském roce si lidé moc dobře rozmysleli, kdy rýmu nebo kašel budou řešit svépomocí a kdy zajdou k lékaři. Jenže od zrušení poplatku se jich do ordinací nahrnulo dvakrát tolik. Je sice pravda, že probíhá velmi silná chřipková epidemie, ale v loňských letech lékaři takový „zájem“ o jejich služby nezaznamenali.

„Od ledna jsme v ordinaci zaznamenali značný nárůst pacientů, kteří mnohdy docházejí s drobnostmi, například s obyčejnou rýmou. Ti, co k nám ještě před zavedením poplatků docházeli třeba i dvakrát týdně, se znovu vrátili. Poplatky je držely zpátky,“ uvedla pro server Deník.cz uherskobrodská lékařka Olga Dorazilová.

Pacienti ale také více konzultují potíže, které by jinak přecházeli - jako například bolesti zad. Podobné problémy mohou časem vést k vážným potížím, jejich řešení s lékařem je tedy naopak pozitivním znamením.

Jenže i lékaři uznávají, že mnozí lidé k lékaři jdou s banalitou z prostého důvodu - chtějí si popovídat. Lidé, kteří by si dříve jen vyzvedli recept na léky, dnes chtějí plný servis - konzultaci i s měřením tlaku, poslechem srdce a tak dále.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

tgbg ( 6. února 2015 18:16 )

No jo. Komunističtí důchodci berou plnými hrstmi výhody kapitalizmu a bojí se, že brzo zatřepou.

andorea ( 6. února 2015 16:30 )

6010:

jiznicechy ( 6. února 2015 15:12 )

Takže Vaši známí lékaři si prostě v práci povídají s důchodci, kteří nic nepotřebuji? No bravo, ještě že mají tak malé platy a je potřeba jim je neustále zvyšovat. Se mnou si tedy nikdy nikdo z nich nepovídal. Naopak. V nemocnici jsem ležel s pánem, který prodělal několik infarktů - všechno překonal. Poslední dostal přímo v ordinaci své praktické lékařky. Ta zavolala záchranku a když už ho nakládali, vyběhla ven a křičela na něj, že jí dluží 30 Kč! "Co je to za hyenu?" ptali se ti záchranáři. "To je moje paní praktická doktorka". Takže ono i takhle.

6010 ( 6. února 2015 15:04 )

Po měsíci a v době,kdy řádí chřipka, bych nedělala ještě žádné takové závěry.Navíc určitě starý člověk nejde k doktorovi si popovídat.Ten je rád, když může zůstat doma, než se někam v tomto počasí harcovat a někde upadnout.Tak si nechte těch hloupých článků, kdy tak akorát ovlivňujete názor na staré lidi.

hanedu ( 6. února 2015 15:02 )

Doktorům začínají chybět drobné......každá koruna dobrà

Zobrazit celou diskusi