Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Někdejší rappový boss Knight byl obviněn z vraždy

Rappový boss Knight
Rappový boss Knight  (Autor: Internet)
Autor: ČTK - 
3. února 2015
07:20

Významný rappový producent Marion "Suge" Knight byl v pondělí americkou justicí obviněn z vraždy a pokusu o vraždu v souvislosti s incidentem, který se odehrál minulý týden poblíž Los Angeles. Devětačtyřicetiletý hudební magnát již má za sebou několik trestů za násilné činy a u soudu by se měl objevit dnes. V případě uznání viny mu hrozí až doživotí, uvedla agentura AP.

Knight, který v 90. letech spoluzaložil nahrávací společnost Death Row Records a pomohl k cestě na výsluní takovým rapperům, jako je Dr. Dre, Snoop Doggy Dogg či Tupac Shakur, se bude zodpovídat z násilného činu, kterým skončila hádka u restaurace v Comptonu u Los Angeles. Podle obžaloby Knight svým vozem najel do dvou lidí, přičemž zemřel jeden z jeho přátel a druhý člověk byl zraněn.

Knightův obhájce tvrdí, že se jeho klient pouze snažil uniknout útoku na svou osobu a muže srazil nechtěně.

Soud odmítl návrh na kauci ve výši dvou milionů dolarů (49 milionů korun) s odkazem na Knightovu kriminální minulost a obavu o to, že by mohl zastrašovat svědky.

Knight, který společnost Death Row Records prodal v roce 2008, si v letech 1997 a 2003 odpykal tresty vězení. Tehdy skončil za mřížemi za to, že nedodržoval pravidla podmínečného odsouzení za napadení. V roce 2008 byl zadržen v Las Vegas za držení drog a napadení, ale těchto obvinění byl později zproštěn.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi