Sněhová bouře zasypala sever USA: V Bostonu leží 90 cm sněhu!

Autor: ČTK - 
3. února 2015
09:46

Sever Spojených států sužují sněhové bouře. V oblasti Bostonu leží 90 cm. Do práce nedorazila více než třetina zaměstnanců, zkolabovala doprava, 10 lidí přišlo o život.

Kvůli sněhové bouři se zkomplikovala i organizace běžných akcí. Musel být zrušený pochod vítězů ligy amerického fotbalu Super Bowl, ale i výběr poroty pro proces s bostonským teroristou Džocharem Carnajevem.

Od neděle přišlo kvůli počasí o život deset lidí. Na bostonském předměstí strhl jednu ženu sněžný pluh, v Connecticutu pak zemřel zaměstnanec univerzitní jídelny. Při srážkách aut na dálnici v New Yorku a Indianě přišli o život čtyři lidé, v Michiganu má smrt jedné osoby na svědomí nehoda sněžného skútru. Tři osoby zemřely ve Wisconsinu při odklízení sněhu.

Sever USA se potýká s už druhou sněhovou bouří za týden. Nárazový vítr, námraza a sněžení se týká oblasti od Bostonu po New York a také části středozápadu. V Bostonu napadlo už minulý týden 60 centimetrů sněhu a v pondělí k nim přibyl další, takže tam naměřili už 87 centimetrů. Tolik sněhu severoamerické město nezažilo do zimy 1996, kdy tam napadla 79centimetrová sněhová pokrývka.

Stovky letů byly zrušeny na letištích v Bostonu, New Jersey, New Yorku i Chicagu.

Meteorologové ale počítají se zlepšením a dnes by podle nich v Bostonu mohlo svítit slunce. Po bouři ale bude následovat velmi studený vítr a chladné počasí.

V Chicagu, na jehož letišti leží skoro 50 centimetrů sněhu, mnozí občané znavení odklízením sněhových přívalů sáhli k osvědčené metodě a pracně vyhrabaná parkovací místa blokují zahradním nábytkem nebo dalšími předměty z domácnosti. „Nedá se nic dělat, investovali jsme do toho čas a čas jsou peníze,“ sdělil agentuře Reuters nesmiřitelný instalatér Keith Glover. V případě, že někdo jeho židli odnese a zaparkuje si tam své auto, je odhodlán zaházet mu ho sněhem. „Ať si ho pak vyhrabe,“ sdělil rezolutně Glover.

salto ( 3. února 2015 11:55 )

Jóó Amerkikáááá, když máš prachy, tak máš všecko - i sníh. A naše děti místo toho aby se koulovali choděj v blátě. Američani styďte se!!!

petrkramnypresident ( 3. února 2015 10:00 )

To nám zase nasněžilo, karramba. Ale je těch zpráv o sněhu v USA málo, jenom jednou-dvakrát týdně. Chtělo by to informace o počasí v USA každý den, stejně jako články o hrdinech !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud