Popravili japonského zajatce! Ani prosby manželky na džihádisty nezabraly

Autor: simao, ČTK - 
31. ledna 2015
21:39

I druhý japonský zajatec, který se dostal do spárů džihádistů z Islámského státu, je po smrti. Složitá vyjednávání ztroskotala. Nepomohly ani přímluvy manželky, Kenji Goto (47) byl popraven!

Radikální hnutí Islámský stát zveřejnilo videozáznam, který údajně zachycuje stětí japonského rukojmího Kenjiho Gotoa. Uvedla to americká monitorovací služba SITE. Japonská vláda autenticitu nahrávky prověřuje, informovala agentura Reuters s odvoláním na japonská média.

Japonský novinář a dokumentarista Goto byl zajat loni v Sýrii. Odjel tam v říjnu, aby vyjednal propuštění Haruny Jukawy. Neuspěl. Původně mu život mělo zachránit výkupné 200 milionů dolarů. Když na tuhle nabídku nikdo nereagoval, rozšířila se do světa nahrávka, na které Goto držel fotku mrtvého kolegy.

Za Gotoa poté chtěli islamisté vyměnit iráckou atentátnici Sandžídu Rišáví, která skončila v jordánském vězení kvůli spoluúčasti na atentátech na hotely v Ammánu v roce 2005.

Nyní je však na záznamu vidět muž se zahalenou hlavou stojící nad Gotoem s nožem u jeho krku. Následně záběry ukazují tělo, na kterém je položena hlava. "Kvůli vašemu lehkovážnému rozhodnutí zúčastnit se války, kterou nelze vyhrát, neusmrtí tento nůž pouze Kenjiho, ale bude pokračovat a způsobí masakr kdekoli, kde budou nalezeni vaši lidé. Nechť začne japonský zlý sen," pronesl podle Reuters muž s nožem v projevu určeném japonskému premiérovi.

Kromě Japonce islamisté zadržují také jordánského armádního pilota. Jordánsko a Japonsko se snažili zajistit jejich propuštění. Japonští činitelé ale podle dřívější dnešní zprávy Reuters připustili, že tyto snahy zůstávají na mrtvém bodě a situace byla vysoce nepředvídatelná.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zubni.pasta ( 1. února 2015 12:37 )

zubni.pasta ( 1. února 2015 12:34 )

zubni.pasta ( 1. února 2015 12:33 )

Postavit ploty na hranicích a pohraničníky nic jinýho nezbude jinak se i sem nastěhuje ta verbež zakuklená.

amaea ( 1. února 2015 11:33 )

Atomovku na ně!

milosuvadvokat ( 1. února 2015 11:30 )

Kéž by byli na čipech.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud