Dramatický pád vrtulníku: Pašeráci v něm převáželi tunu hašiše!

Na jihu Španělska, nedaleko města Cortes de la Frontera, se zřítil vrtulník. Oba členové posádky při pádu stroje zahynuli. Pravděpodobně šlo o párek pašeráků drog, protože zřícený vrtulník obsahoval téměř tunu heroinu!
Příčinou nehody je podle policie zřejmě náraz do sloupu vysokého napětí. Španělští pohraničníci prý v brzkých ranních hodinách vrtulník sice pronásledovali, ztratili jej ale z dohledu.
Později se vrátili na místo, kde ho naposledy spatřili, ale nalezli už jen trosky. Uvnitř helikoptéry údajně našli kolem 30 balíčků s více než 900 kilogramy hašiše.
Letecká cesta je podle vyšetřovatelů u pašeráků hašiše z Maroka poměrně oblíbená. Piloti černě natřených vrtulníků prolétávají za šera velmi nízko nad zemí horskými údolími v okolí města Ronda, asi 70 kilometrů západně od Málagy. Snaží se tak uniknout přímému vizuálnímu kontaktu i radarům pohraniční stráže.