Chřipka ničí Česko: 10 babských rad, jak na ni!

Chřipka zaútočila na Česko! Návštěvu lékaře raději odložte. Ordinace jsou v těchto dnech plné!
Autor: Tereza Hodáliková, lmk, ida, neo - 
27. ledna 2015
05:00

Ještě minulý týden hlásili lékaři čtyřicetiprocentní nárůst nemocných chřipkou. Teď je to už 122 %! Není proto divu, že kolem nás všichni chrchlají! Největší nárůst pacientů hlásí Praha, střední Čechy, Vysočina a Jihomoravský kraj!

„V České republice i nadále zůstává dominantní kmen chřipka A/H3N2,“ informovala včera na stránkách Státního zdravotního ústavu Martina Havlíčková. Jedná se tedy o ten stejný druh chřipky, který v roce 1968 způsobil v Hongkongu pandemii. O život tenkrát přišlo až 1 milion lidí. Právě označení A na začátku značí, že se jedná agresivní typ chřipky.

S touto zákeřnou chřipkou nebojují jen Češi. Celkem 12 států hlásí H3N2! „V Evropě je vidět postupující epidemická vlna. Oproti 6 státům, které vykazovaly plošnou epidemii minulý týden, došlo k dalšímu nárůstu a plošný výskyt hlásí již 12 států,“ pokračovala Havlíčková.

Chřipka nebo viróza?

Často si přitom lidé pletou chřipku s virózou, kterou způsobují nechřipkové viry. V prvním případě má nemocný vysokou horečku, dráždivý suchý kašel a svalovou slabost. Pro nemoc z nachlazení je pak běžný ucpaný nos, kýchání, bolesti v krku, celková mírná bolest a slabost. Zřídka se objevují horečky a bolesti hlavy.

10 babských rad, jak bleskově vyléčit chřipku

1. Na začínající chřipku vám pomůže čaj ze 2 lžiček bezového květu a šípků, 1 lžička meduňky a mateřídoušky. Všechny bylinky zalijte horkou vodou a nechejte 15 minut louhovat. Do čaje přidejte pomerančovou šťávu.

2. Při rozjeté chřipce vám naopak pomůže skořicový čaj s medem a mlékem.

3. Účinnost kuřecí polévky není jen pověra. Brání tvorbě hlenu.

4. Pro snížení horečky si přikládejte na hlavu a plosky nohou tvaroh.

5. Vysoké horečky srazte také pomocí studených zábalů. Tělo zabalte do mokrého prostěradla, přes ně suchou osušku a překryjte se peřinou. Po chvíli se osprchujte, osušte a opět se uložte do postele.

6. Nadopujte se po vzoru našich předků vitaminy, které jsou obsaženy v kysaném zelí.

7. Proti bolesti v krku pomůže kloktat odvar z heřmánku.

8. Pokud vás škrábe v krku, zkuste kvalitní hořkou čokoládu. Látky, které obsahuje, dokážou působit antibakteriálně a zklidňují.

9. Bolest hlavy zažene masáž spánků a kořene nosu. Konečky prstů přiložte na spánky ve výši očí. Mírně zatlačte na spánky a opisujte malé kruhy.

10. Na bolest v krku pomůže osvědčený Priessnitzův obklad: ve studené vodě namočený šátek dejte na krk, přes něj igelit a na to ještě suchý šátek nebo šálu. Obklad nechte působit maximálně půl hodiny!

 

Video Zprávy: Sestra české herečky spáchala sebevraždu! A epidemie chřipky! - redakce Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

gogo ( 27. ledna 2015 11:18 )

To nic. I kmet může občas naletět... Ne ?

.vog.ht ( 27. ledna 2015 11:13 )

Nevíte, kde bych našel jentakjen? I zapařenou, jen aby to byla ona

judi1 ( 27. ledna 2015 11:07 )

jedna dobra rada : Kupte si Oscilococcinum, funguje !!

.vog.ht ( 27. ledna 2015 11:01 )

A mám se kvůli tomu pos.rat?

naidka ( 27. ledna 2015 11:01 )

U nás bys metlu nezlomila, to bys musela hoodně přitlačit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud