Ministři školství a jejich nej vánoční dárek: Chládek snil o kopačkách, Dobeš o novém kole!

Autor: vlb - 
1. 12. 2014
14:24

Vánoce se blíží mílovými kroky. Většina z nás si je spojuje především s vánočním stromečkem a hromadou dárků. Jaký nejkrásnější vánoční dárek dostali ministr školství Marcel Chládek (46, ČSSD) a jeho předchůdci? Prozradili to při pondělním rozsvícení vánočního stromečku na ministerstvu.

„Přeji vám všem hezké Vánoce a bohatého Ježíška. Snad ho poznáte i na výplatnicích,“ řekl ministr úředníkům ministerstva a poté dal během zpívání koled s dětmi z dětských domovů pokyn k rozsvícení stromečku. Následně pro Blesk.cz zavzpomínal na nejhezčí Vánoce z dětství.

 

„Jako dítě jsem se nikdy v dětství nemohl Vánoc dočkat a tak jsem se těšil, že jsem ještě zpravidla týden před svátky onemocněl a vánoční čas si tak prodloužil. Miloval jsem také vánoční pohádky nebo to, že nemusím brzy vstávat a že si můžu třeba dlouho číst. A pokud jde o nejhezčí dárek, tak dodnes si vzpomínám na kopačky, které jsem dostal jako malý kluk. Tehdy byly na trhu samé hadráky, ale já dostal kožené kopačky, a dokonce jsem s nimi pak šel i spát,“ zavzpomínal s úsměvem ministr.

 

A co jeho předchůdci ve funkci Ivan Pilip, Josef Dobeš a Eduard Zeman, kteří se rozsvícení stromečku také zúčastnili? Pilip si z dětsví pamatuje na hory sněhu, které zdolával na sáňkách. Josef Dobeš pak na své první cyklistické kolo a chvíle, kdy si s rodinou předčítal z Bible. A Eduard Zeman je prostě stará škola… Dodnes vzpomíná na kachlová kamna, která ve chvíli, kdy venku mrzlo, až praštilo, tak příjemně hřála.

 

 

Doporučujeme
moiaza ( 1. prosince 2014 14:49 )

Mojím životním vánočním přáním je, aby politici byli placeni za odvedenou práci, za kvalitu a výsledky své práce. To by byl můj nejkrásnější životní dárek.

prdyvrdy ( 1. prosince 2014 14:42 )

joooo mám velkou radost, že školství dostane dárečky ve výplatách, a ty co skutečně musí makat nedostanou ani příplatky za šichty tomu říkám demokracie..... já chci být taky státním úředníkem!!!! Za takovýv ýkony by měli nosit ještě prachy zpátky do státní kasy . asi vytáhnu zelenou kartu

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa