Šílenství v obchodech na Black Friday: Rvačky a řev kvůli 40palcové televizi za 1800!

Autor: dce - 
28. listopadu 2014
12:40

Každoroční velké nákupy ve slevách na černý pátek jsou nechvalně proslulé po celém světě. Ani letos se neobešly bez dlouhých front a násilí. A vše kvůli televizi nebo poslednímu páru bot!

Black Friday neboli černý pátek je každoroční výprodejová akce, nebo chcete-li šílenství, kdy se obchody v anglofonních zemích snaží přilákat co nejvíce zákazníků na ohromné slevy. A že jde opravdu o velké slevy, je vidět na fotkách z obchodů každý rok. Dlouhé fronty před obchody, davy lidí v uličkách mezi zbožím, hysterie při ranním otevření. A také násilí. Protože pro mnohé asi není nic horšího, než když neuloví vysněnou levnou televizi.

U valné většiny větších obchodů pak musí asistovat policie – tu i tentokrát volali zaměstnanci ve Spojených státech i Velké Británii. Policie podobnou situaci předpokládala, očividně na rozdíl od většiny obchodů. Nedostatek zaměstnanců a nezajištění vhodných podmínek kritizovali právě policisté.

V Manchesteru museli policisté zasáhnout v sedmi obchodech v případě rvaček mezi zákazníky. Dva lidé byli dokonce zatčeni – jeden z nich měl  zaměstnancům obchodu vyhrožovat, že jim „rozbije dr*ku“. V Tescu v ženu zranila padající televize. 

A právě televize, která stála v přepočtu jenom 1800,-, zavinila největší rvačku v Anglii. Fotky vypráví příběh samy za sebe. Ale je otázkou, zda by to u nás vypadalo jinak...

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

petrchpraha ( 27. prosince 2014 00:15 )

 většina jsou to opolidi

jiri.k ( 29. listopadu 2014 16:12 )

Tak největší odborníci v nákupech v akcích jsou rákosníci,to je doslova mor a postrach lidí co jdou normálně nakoupit

kaonkl ( 29. listopadu 2014 02:21 )

To máte těžký. Šla jsem do jednoho obchodu na klasický nákup až odpoledne, abych měla jistotu, že se tam nebudu přizabíjet s dítětem na kočáru o stovky lidí ... na paletách extra zlevněných věcí většinou zbyly už jen cenovky, tak jsem si vyčetla, že např. xbox 360, který jinak tady stojí kolem 200 USD, dnes měli za 39,90 atd. Ono dost lidí je tady taky chudých, takže to beru tak, že tyhle hurá akce jsou dobrým způsobem, jak udělat na vánoce radost sobě či blízkým. Ikdyž tedy kapitolou samou o sobě jsou hispánci, kteří věci v akci seberou naveliko s tím, že to pak přes Amazon atd. prodají za klasičtější cenu, tj. se ziskem. Ale vychcánky najdete všude, v Cesku jich je taky víc než požehnaně.

japos22 ( 28. listopadu 2014 20:51 )

V televizi je něco k vidění? Škoda, že se neumlátili

dietr ( 28. listopadu 2014 17:56 )

ti američani jsou divní, tady žádné šílenství nepropuklo, ale asi to bude tím, že udávané původní ceny jsou dvojnásobné než před "slevou"

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud