Bitva končí! Farmářka Havránková 20 let blokovala stavbu dálnice D11

Autor: ČTK - 
26. 11. 2014
12:04

Farmářka Ludmila Havránková podepsala se Státním pozemkovým úřadem dohodu o výměně posledního pozemku potřebného pro dostavbu dálnice do Hradce Králové. Spory mezi farmářkou a státem o výkup pozemků pro dálnici D11 tak po 20 letech končí.

Směna potřebného pozemku je součástí větší výměny. Stát podle pozemkového úřadu získá celkem 18 hektarů zemědělské půdy v okresech Znojmo, Liberec a Česká Lípa. Na oplátku vydá Havránkové 16,5 hektaru půdy v okolí Hradce Králové, kterou si farmářka od úřadu v současnosti pronajímá. Druhou polovinu pozemku pod chystanou dálnicí donedávna vlastnila sestra Havránkové, Jaroslava Štrosová. Ta ale svoji část v červenci prodala hradecké radnici. Radnice nabídla Štrosové za polovinu z pozemku o výměře 0,27 hektaru 1,7 milionu korun.

"Směnná smlouva s paní Havránkovou je pro stát výhodná hned v několika směrech. Nejenže otevřela cestu k úspěšnému dořešení situace kolem dostavby dálnice D11, ale současně jsme získali i o více než 1,5 hektaru větší výměru kvalitní zemědělské půdy a přínos do státní pokladny ve výši přibližně čtyři miliony korun,“ uvedla ředitelka Státního pozemkového úřadu Svatava Maradová. Tuto částku má úřadu vyplatit Havránková jako doplatek rozdílu ceny.

Dostavba chybějícího 2,5 kilometru dlouhého úseku mezi Prahou a Hradcem Králové začala 22. července. Stavební práce by měly vyjít na 1,1 miliardy korun, dosud se ale kvůli nedořešeným výkupům a nedokončenému archeologickému výzkumu nemohly rozjet naplno. Při průzkumu, který by měl skončit napřesrok v květnu, už archeologové objevili pohřebiště z mladší doby bronzové a nálezy z období raného středověku.

Dálnice D11 se staví od roku 1978. Podle plánů by od Hradce Králové měla D11 pokračovat dál k Jaroměři a poté k polským hranicím jako rychlostní silnice R11.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

dzery ( 27. listopadu 2014 10:36 )

Jsi dzebil.

tgbb. ( 26. listopadu 2014 23:08 )

Nedělám si o ní iluze, ale začít něco stavět a nemít vykoupené pozemky - to může jenom debil. Spíš se divím, že se takových nenašlo víc.

dzelo ( 26. listopadu 2014 13:10 )

Hnusný kulacký parazit je tahle hokynářka jinak se to nedá hodnotit. Využívá toho že v tomto Kocourkově se stát dá vysávat každým takovým vykukem.Už od pohledu je to hokynářka a ne farmářka.

smrk ( 26. listopadu 2014 12:40 )

Pořád se tu kecá o nedotknutelnosti soukromého vlastnictví - dobře, ale aby tahle bába, která si říká farmářka cucala 20 let stát je neskutečné. Akorát místo hospodaření vydělala na pozemcích - kdo ji nezná tak ji lituje, kdo poblíž bydlí - ví co je to za zlou čarodějnici.

Zobrazit celou diskusi
Další videa