Zoufalá důchodkyně: Byt mi ukradla pošťačka!

Autor: Jiří Čada - 
21. 11. 2014
05:01

Těžce nemocnou stařenku Drahoslavu Polákovou (88) připravila o byt a peníze bývalá pošťačka Drahomíra S. (42). Případ otřesného lidského hyenismu rozplétá soud v Jihlavě.

„Tvářila se jako kamarádka a o všechno mě připravila,“ zoufala si před předsedou senátu seniorka. Osamělou ženu si před více než rokem bývalá pošťačka vyhlédla u přepážky pošty, kde si paní Poláková pravidelně vybírala peníze, a nabídla jí své přátelství.

„Připravila ji o byt za zhruba 900 tisíc a asi 200 tisíc korun,“ svěřil se Blesku synovec zoufalé seniorky Stanislav Koukal. Tomu měl veškerý majetek po smrti tety připadnout. Vykutálená pošťačka, která včera k soudu ani nedorazila, však byla rychlejší. „Já ji ani nechci vidět,“ kvitovala její nepřítomnost u soudu stařenka, která ale tvrdí, že už si na nic nepamatuje.

Soudní znalci nyní zjišťují pravost podpisů na smlouvách. Jedna z jihlavských právniček na policii vypověděla, že pošťačka Drahomíra S. po ní chtěla připravit kupní smlouvu na byt za 900 tisíc korun. „V ní mělo být uvedeno, že finanční částka byla už majitelce bytu zaplacena před podpisem smlouvy,“ citoval z protokolu státní zástupce Kamil Špelda.

Na machinace pošťačky přišli pracovníci jihlavské sociálky, když důchodkyni začaly mizet peníze z účtu. Blesku se bývalou pošťačku nepodařilo zastihnout ani doma, ani v obchodě, kde byla včera pomáhat vybalovat zboží.

Jablko nepadá daleko od stromu! V případě bývalé pošťačky Drahomíry S. tomu tak skutečně je. Její syn (20) letos v lednu zinscenoval se svým mladším kumpánem (19) loupežné přepadení rozvozce pizzy. „Muže vylákali do obce Henčov, kde jej pod hrozbou použití střelné zbraně donutili vydat kasírtašku s penězi, mobil a čtyři pizzy,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Oba mladíky kriminalisté záhy dopadli.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tgbb. ( 21. listopadu 2014 18:27 )

My sociální demokraté si s nimi umíme poradit. Když jsi vzpoměl nejvýznamějšího vůdce sociální demokravie všech dob Hitlera, tak ti musí být jasné, jak se s nevhodnými osobami má zacházet.

beruska.07 ( 21. listopadu 2014 18:22 )

https://www.facebook.com/nahrdelniky.naramky?ref=profile Pro velký zájem je Akce * sleva 10% na veškeré zboží + poštovné zdarma za nákup nad 500,- * prodloužena do 15.12. Objednávky pište do komentářů k vybranému zboží.  

berlin71.... ( 21. listopadu 2014 16:56 )

na dnešních diskuzích je vidět,že si uchyl abcd,alias tigrusenko dlouho neškrtne,tedy mimo jeho styků s homoušema

cernykondor ( 21. listopadu 2014 15:47 )

Stalo se i nám, že sousedé založili s.r.o. a v podobě jednatelů se sanží připrait vyhlédnuité seniory o byty. A někdy se i azdaří. Staří lidí chtějí mít klid, pdoepíší a nejsou schopni něco potom změnit. Se stářím s e pojí duševní poruchy Ale od toho přeci existují soudní znalci z oboru psychiatrie kteří jsou zajisté neúplatní,a soudy nenadržují s.r.o. Tak se uklidněte přátelé, všechno to tady funguje na "výbornou".

tomik007 ( 21. listopadu 2014 15:45 )

ten veproknedlovy pak obzvlaste

Zobrazit celou diskusi
Další videa