Den před revolucí: Studenti se už chystali na demonstraci, ale soudruzi rozdávali metály!

Už jim hořela půda pod nohama, a oni se ještě vyznamenávali!
Autor: map, lmk - 
16. 11. 2014
19:04

Už jim hořela půda pod nohama, a oni se ještě vyznamenávali! Jak informuje Rudé právo – v sovislosti se studentským svátkem generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš navštívil sídlo Mezinárodního svazu studentů. A jeho přičinlivý šéf Josef Skála mu za to na hruď připnul nejvyšší vyznamenání – Zlatou medaili MSS.

Skála při tom zkušenějšího soudruha snaživě informoval, jak se daří „rozvíjet širokou akční jednotu“. A Jakeš ho na oplátku ujistil: „S naší plnou podporou, za jejíž dnešní ocenění upřímně děkuji, můžete počítat i do budoucna.“ Ta budoucnost trvala už necelý den, než ozbrojenci zmlátili studenty na Národní třídě.

Jakeš nic netušil. Snad proto, že měl honičku: Ten den, kdy mu »dajli medajli «, ještě musel dohlédnout na Federální shromáždění, které schvalovalo zákony na ochranu práv. Ale pozor – to se netýkalo lidí! Jen nových odrůd rostlin a plemen zvířat. Hlavní papaláš ale stihl i poctít svou přítomností mezinárodní odboráře na pražském sjezdu a poslat blahopřání spřáteleným soudruhům do Namibie. Kdyby ale věděl, že je to spíš taková komunistická »labutí píseň«, možná by ještě zrychlil…

Už jim hořela půda pod nohama, a oni se ještě vyznamenávali!

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

tomik007 ( 17. listopadu 2014 17:04 )

dobresto tu naprasecil

vlamore ( 17. listopadu 2014 14:51 )

Z toho vymýlání mozků mladým je už fakt na blití!!!Nebylo vše OK,ale tolik lží se jen tak nevidí!!Tady že je demokracie a svoboda???Se nenechte vysmát!Kdokoliv Vám sebere co chce,okrade,zneužije vaše data,bojíte se ven už i za bílého dne,rodiče nemají na léčbů svých dětí,svoboda slova??Napište slušně svůj názor třeba na tuneláře, cigány..a hned vás smažou,anebo ani nedají možnost se vyjádřit,atd,atd,atd....Až zdevastují tu republiku úplně a národ skončí jako jeden velký lágr otroků pracujících za mrzkou mzdu,pak bude 17.listopad vyhlášen dnem smutku.Podotýkám..nejsem a nikdy jsem nebyla komunista a 17.listop. jsem fandila a věřila!!!Vystřízlivěla jsem velmi brzy a to když začali propouštět první pracovité lidi jen proto,že nelezli *šéfům* do řiti!A to se teprve začaly dít věci!Dacani prolhaní!!

vlamore ( 17. listopadu 2014 14:01 )

drakulina:

atakdale ( 17. listopadu 2014 13:11 )

přesně

atakdale ( 17. listopadu 2014 13:11 )

tam ti tak řeknou pravdu a to víš, co vlastně dělal havel?

Zobrazit celou diskusi
Další videa