Sobota 23. září 2023
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Zataženo 17°C

Šílenec napadl na ulici dvě školačky: Další útok schizofrenika?

Zatčení šílence, který napadl dvě studentky, vyfotil člověk z nedalekého paneláku
Zatčení šílence, který napadl dvě studentky, vyfotil člověk z nedalekého paneláku  (Autor: Facebook - Petr Šustek)
Autor: simao - 
13. listopadu 2014
19:47

Bezdůvodně napadl dvě školačky ve Vyškově, pomocí kamerového systému ho vypátrala a sebrala policie. Tenhle útok však přišel zcela nečekaně. A na náhodně vybranou oběť. Šílenec, který podle FTV Prima nejspíš trpí schizofrenií, napadl nezletilou školačku a dívku mladší 15ti let. Naštěstí neměl zbraň. Jeho oběti však skončily se zraněními a v šoku!

"Ve středu 12. listopadu došlo ve Vyškově k události, která si vyžádala zásah policistů i strážníků vyškovské městské policie. Na tísňovou linku policie byly ohlášeny dvě napadení ze strany tehdy neznámého muže," uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.

Útočník středního věku za bílého dne a bez nějaké očividného důvodu fyzicky napadl nejprve jednu dívku a po útěku z místa činu i druhou školačku...

"V obou případech se jednalo o jednorázové útoky kopem a úderem a pachatel z místa utekl. Ani v jednom případě nepoužil muž žádnou zbraň. Policisté za součinnosti městských strážníků po pachateli pátrali," uvedla Musilová.

"Ta holka seděla na zemi a měla krev u pusy. Byla na tom špatně, byla celá bledá, seděla tam s ní kámoška a uklidňovala ji," řekl FTV Prima školák z nedalekého gymnázia. "To byl zase naprosto náhodný výběr, protože skupina studentů, kterým končilo vyučování, tady odcházelo ze školy, kolem nich šel tento člověk a náhodně jednu studentku fyzicky napadl," dodal Primě ředitel školy Václav Klement.

Dívky utrpěly lehčí povrchová zranění, která si však vyžádala prohlídky a ošetření v nemocnici. Policisté vypátrali pachatele za přispění městského kamerového systému. "Vše už poté bylo otázkou rychlé reakce strážníků i policistů, kteří útočníka zadrželi. Následně policisté zjistili, že muž není pod vlivem alkoholu ani drog. Přivolaný lékař rozhodl o jeho umístění do psychiatrické léčebny," dodala mluvčí.

Podle informací FTV Prima trpí muž možná schizofrenií. Šílenec je nyní podezřelý z trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Hrozí mu až pět let vězení. Pokud tedy nebude zastaveno trestní stíhání vzhledem k jeho psychické diagnóze.

divenka ( 14. listopadu 2014 12:06 )

jo holt není loutka jako Venda H.

divenka ( 14. listopadu 2014 12:05 )

Dle odborníků má schizofrenii.... ale dle zákona nemá žádné omezení právní způsobilosti, nemá žádného poručníka.... takže je za své skutky plně odpovědný a podle toho na něj má být nahlíženo. Proč pokud se člověk s takovouto nebo jinou diagnozou tj. s dg. která způsobuje právě nevypočitatelné ataky kdy dojde k poškození zdraví, zabití, nebo újmě na majetku) není omezen na způsobilosti atd.... proč vždycky musí dojít ka takovéto události, aby se ten člověk léčil....a hlavně proč tedy je bez trestu? Pokud se neléčí, tak je zdravý, nebo ne? Proč je mu po činu najednou diagnostikována nemoc, která ho zbaví trestu a do té doby je vše OK i když mnohdy okolí na takového člověka poukazuje? Proč se máme bát na ulici, že okolojdoucí člověk náhodně ublíží? Kde to jsme?

rastasan ( 14. listopadu 2014 10:20 )

Nemoc se může projevit u kohokoliv. Stačí pořádný stres.

anna1234 ( 14. listopadu 2014 07:03 )

..opravdu odpověď hodna tvé inteligence Jenom hlupák může napsat, že se jemu nebo jeho rodině nemůže něco přihodit, protože ONI to v rodině nemají Stále platí, že NIKDY NEŘÍKEJ NIKDY. Ale to nevím jestli vůbec pochopíš

zelena.karkulka ( 13. listopadu 2014 22:09 )

zpěvačka Kat Bjeland má schízu a těch osobností asi 12. Je teda doma. Ale tam hrály jistě svou roli drogy.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud