Porodila dvoje jednovaječná dvojčata

Zázrak se odehrál v nemocnici Harlaching v Mnichově, kde žena v 25. týdnu těhotenství porodila čtyřčata císařským řezem.
4. 11. 2014
21:20

Už narození čtyřčat je velká rarita, ale dvoje jednovaječná dvojčata, která přišla na svět najednou, to se rovná zázraku. Podařilo se to arabské mamince v Německu.

Zázrak se odehrál v nemocnici Harlaching v Mnichově, kde žena v 25. týdnu těhotenství porodila čtyřčata císařským řezem. „Matce i novorozencům – dvěma chlapcům a dvěma děvčátkům – se daří dobře,“ informovalo vedení nemocnice. Raju (porodní hmotnost 740 gramů), Danju (680 gramů), Aliho (790 gramů) a Chálida (740 gramů) mají propustit z nemocnice přibližně v polovině listopadu.

Přešťastní rodiče pocházejí z hlavního města Spojených arabských emirátů Abú Zabí, a když se dověděli, jak těžké těhotenství porod matku čekají, raději se odstěhovali do Německa. Během náročného porodu nakonec asistovalo 33 lékařů a sester. „Je to opravdová senzace. Druhou šanci zažít něco takového už určitě ve svých kariérách nedostaneme,“ září šéfka pediatrů Birgit Fritz. Čtyřčata se v průměru narodí při každém 600 000. porodu. Šanci, že půjde o dvě sady jednovaječných dvojčat, prý teprve musí statistici vypočítat…

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa