Požár u kolonády: V Mariánských Lázních shořel hotel

Autor: mor, ČTK - 
2. 11. 2014
14:23

Hasičské sirény probudily spící lázeňáky. V blízkosti kolonády v Mariánských lázních se zpívající fontánou hořel bývalý hotel. Špatný stav budovy navíc ohrozil na životě jednoho z hasičů. „Propadlo se pod ním schodiště a po pádu utrpěl zranění. Musel být převezen do nemocnice,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.

"Jde o hotel, který je už řadu let zavřený, nachází se ale v nejhustší zástavbě přímo na dohled od kolonády," uvedl.

Hořet ze zatím nezjištěných příčin začalo kolem půlnoci ze soboty na dnešek, a to pod střechou objektu ve třetím patře. "Postupně se oheň dostal do všech pater, začaly se propadat stropy, je to komplet vyhořelé," uvedl Kasal.

Na místě požáru v noci zasahovalo přes deset jednotek, tedy zhruba 50 hasičů, nyní zůstává na místě 25 hasičů, předpokládají dohašování po celý den. Hasiči museli použít výškovou techniku, tedy dva automobilové žebříky a dvě plošiny. Vodu na hašení brali z nedalekých jezírek v parku u kolonády. Podle Kasala se pod jedním z hasičů uvnitř objektu propadlo schodiště, byl se zraněním převezen do nemocnice, kde zůstává hospitalizován. Pod kontrolu se objekt podařilo dostat ráno, uvnitř ale stále zůstávají ohniska. Vyšetřovatelé zatím do budovy nevstoupili, také bude nutné posouzení statikem. Zatím není možné vyloučit, že v objektu během požáru někdo byl.

Podle starosty Mariánských Lázní Zdeňka Krále se jedná o lázeňský dům Rozkvět, který už byl několik let opuštěný. "Střídal majitele, poslední, co vím, byl z Ruska," řekl ČTK starosta. Podle něj jde o jednu z asi pěti ruin, které v centru Mariánských Lázní na rekonstrukci čekají. "Několikrát jsme tam přes stavební úřad nařizovali zabezpečovací práce, protože padaly dolů kusy fasády," uvedl Král. Podle něj byl nyní hotel celý zabalen do látky, aby nehyzdil okolí.

Doporučujeme
dzery ( 2. listopadu 2014 21:57 )

Tak,tak.

pgga ( 2. listopadu 2014 18:01 )

Opravdu "super" logika. Hotel se nachazi v nejhustsi zastavbe,padaly tam kusy fasady ale hotel se zabalil do latky aby "nehyzdil" okoli Poslednim majitelem je Rus(nic noveho v CR) a ten jak je videt to "vyresil".

clearstream ( 2. listopadu 2014 17:35 )

  za tohle můžou nepřímo památkáři, protože jejich omezování rekonstrukci prodraží o 100%. Takhle se to nechá úmyslně vyhořet na kost a už to nebude rekonstrukce, ale novostavba.

gabreta ( 2. listopadu 2014 17:15 )

Prodeje budov, bez jakýchkoli záruk a termínů adaptací a zachování původního rázu center měst. Zastupitelé naplněný kapsy a centra měst vypadají někde jak po náletech. Jednou nám prachatej šmejd z celýho světa vymažou historii měst, kterou nám závidí a obdivujou.

znalec ( 2. listopadu 2014 17:15 )

myslím si totéž, pozvali do baráku houmelese, aby si tam udělali mejdan, ti jsou nepostižitelní a mají "lidská práva"...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa