Rittig bude šejkem: Monako už ho nechce, stěhuje se do Emirátů

Autor: dce - 
9. 10. 2014
12:20

Nedobrovolně bude v nejbližších dnech opustit daňový ráj v Monaku Ivo Rittig. Známému podnikateli a lobbistovi zde totiž končí povolení k pobytu a k prodloužení už nedošlo. V Česku ale daně platit nebude ani teď – trvalý pobyt si chce zařídit ve Spojených arabských emirátech.

Monaku se „daňový ráj“ nepřezdívá jen tak – platí se zde nejnižší daně. I z toho důvodu si tam mnoho boháčů zařizuje trvalý pobyt. Jedním z nich je i Ivo Rittig, který si ovšem musí nyní najít jinou zemi, kde ušetří na daních. Trvalý pobyt mu Monako totiž podle Lidovek.cz neprodloužilo. Jeho právnička ovšem tvrdí, že to tak není. „Není pravda, že by Monako neprodloužilo klientovi rezidenturu a už vůbec ne, že důvodem k tomu jsou nějaké pohyby na účtech anebo vyšetřování v Česku,“ řekla serveru lidovky.cz

Ivo Rittig je totiž na území České republiky stíhán mimo jiné za korupci a tunelování v kauze pražského dopravního podniku. Podle stránek lidovky.cz může údajné neprodloužení trvalého pobytu také plynout právě z hlášení o podezřelých pohybech na Rittigových bankovních účtech.

Rittigova právnička svého klienta ale hájí o sto šest. Kvůli občanství musí člověk v Monaku trávit alespoň 180 dní v roce a Rittig chce nyní trávit více času v Česku. Těžko říct, jestli si myslí, že Spojené arabské emiráty jsou v České republice… Výhoda Emirátů je ovšem i ve faktu, že do Čech nevydávají pachatele trestných činů.

Libereckým soudem dokonce proběhla žádost o odebrání cestovního pasu Iva Rittiga. Žádosti nebylo vyhověno, Rittig prý s policií vždy spolupracoval a nevyhýbal se trestnímu řízení.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

tomik007 ( 9. října 2014 20:10 )

Rittig bude švejkem

mememumu ( 9. října 2014 16:09 )

Á propos, zjisti si i náplň činnosti konzulátu, fakt nechápu, co by jako podle tebe měl dělat. Zatknout Rittiga? Nebo hu unést v kufru Žigulíka?

mememumu ( 9. října 2014 15:56 )

Až na to, že Nejvyšší soud (nikoliv nejvyšší správní soud) vůbec neřešil, zda se Rittigovi pas odebrat měl nebo ne. Takže než budeš poučovat a kibicovat jiné, ZAČNI LASKAVĚ SÁM U SEBE, mamlasi.

1917 ( 9. října 2014 15:47 )

Správná otázka by měla znít! Jak je možné, že dosud tento zločinec nemá zabavený pas když nejvyšší správní soud rozhodl, že usnesení Městského soudu v Praze o vrácení pasu Rytigovi bylo protizákonné!!!!! Co tedy dělajé orgány činné v trestním řízení a co dělá ministerstvo zahraničí a konzulát ve Fancii, pod který spadá Monako????. Jak by se asi tyto orgány chovaly k obyčejnému občanovi???? Prostě Absurdistán.Co je dovoleno kmánovi není dovoleno volovi !!!!!!!

tomik007 ( 9. října 2014 15:41 )

je vide zes v Emiratech nikdy nebyl

Zobrazit celou diskusi
Další videa