Policejní pes chytil lupiče: Při zásahu byl pobodán!

Autor: zb - 
26. září 2014
21:19

Jako pravý hrdina se zachoval policejní pes Romer (5). S nasazením vlastního života chytil v lese nebezpečného lupiče. Ten ho při zákroku dvakrát bodl nožem s čepelí dlouhou 11 cm do krku a břicha. Pes ale nepustil.

„Na muže jsem se vrhl v okamžiku, kdy chtěl mému psovi zasadit třetí ránu. To už ale přibíhali kolegové a lupiče spoutali,“ vzpomíná psovod František Kohout (35). Romera ihned odvezl na veterinu, kde ho operovali.

Pejsek přežil. Nůž totiž jako zázrakem nezasáhl životně důležité orgány. „Čtyři dni jsem měl Romera doma, spal s námi v ložnici, v noci jsem k němu vstával a měnil mu kapačky,“ říká Kohout. Romer je už teď naštěstí z nejhoršího venku.

Muž (42), jenž Romera pobodal, patřil k trojici lupičů, kteří v okolí Domažlic přepadávali obchody. „Autem vždy přivezl své komplice před prodejnu. Mladík (20) šel do obchodu zjistit, jestli nejsou uvnitř lidé, a když nebyli, tak jeho kumpán (15) s pistolí v ruce vtrhl do prodejny,“ říká policejní mluvčí Dagmar Brožová. Policisté nejdříve chytli dva mladší lupiče. Teď v úterý v lese u Velkého Malahova zadržel Romer třetího z nich.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

naidka ( 27. září 2014 20:11 )

Já to, s tvým dovolením, ještě okomentuji: Použil jsi slova "přeslazení mimoni" a citoslovce ťuťu ňuňu, což je dooost infantilní a to druhé zase (rádobyvtipně) prostoduché. Jinak máš ASI pravdu, zní to logicky. Jo, a mimochodem je lepší vstávat pravou nohou.

abzk ( 27. září 2014 19:14 )

Jak malej Jarda jseš spíš ty. Služební pes je zvyklý být po většnu dne s psovodem a po zbytek dne ve společnosti ostatních psů i kdyby to mělo být přes pletivo kóje. Je jedno kde psovod bydlí. Ale po většinu dne by u něj byl pes sám a po příchodu domů (kdy by jen tak mimochodem mohl být obratem odvolán)by z něj cítil jiného psa. To všechno je na psí psychiku velkej nápor. Druhá půlka tvého příspěvku je těžce infantilní tvojí trapnou snahou vnucovat mi to co jsem vůbec nenapsal, tudíž to nemá cenu komentovat.

naidka ( 27. září 2014 18:03 )

Nebuď jak malý Jarda to by si pracující lidi vůbec nemohli pořizovat psy, protože by byli doma věčně sami. Kdybys použil jiný argument - třeba že bydlí psovod v paneláku, to už by potom byla horší situace. Vrátím se k tvému prvnímu příspěvku. Tobě vadí, že se lidi tady rozplývají nad psy, zdá se ti to infantilní a mírně řečeno prostoduché, ale já jsem zase ráda, že se takoví diskutéři na Blesku najdou, ať už měl pes a psovod na dopadení zloděje jakoukoli zásluhu.

abzk ( 27. září 2014 17:05 )

Jasně nehledě na legislativu....psovod v činné službě si vezme domů svého vysloužilého psa a ten tam bude věčně sám

naidka ( 27. září 2014 11:12 )

Nemyslím to tak, že by šli do důchodu spolu . Prostě si může domů vzít svého služebního psa "v důchodovém věku", i když je psovod ještě v činné službě. Radši dají vysloužilé psy do rádoby pensionu, kde v nedůstojných podmínkách dožívají.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud