Ubil ho a pak jeho tělo zahrabal do kompostu: Posedí si 25 let

Tělo ukryl vrah do kompostu
Autor: ČTK - 
23. 9. 2014
09:10

Nejvyšší soud definitivně potvrdil výjimečný trest 25 let vězení za vraždu ve Frenštátu pod Radhoštěm na Novojičínsku. Pachatel Petr Rohel surově ubil svou oběť, mužovo tělo pak zahrabal do kompostu. Z domku si odnesl cennosti za 30 000 korun, ukořistil také osobní auto, které užíval, dokud s ním neboural.

Pachatel se s mužem náhodou seznámil v listopadu 2012, pod nezjištěnou záminkou si domluvili schůzku v rodinném domě oběti. Tam útočník muže bil tupým předmětem do hlavy a bodal do krku, prakticky mu rozdrtil lebku. Oběť na místě zemřela, útočník tělo skryl. Odnesl si například šperky, počítač a jízdní kola. Později si přišel také pro auto. 

V dovolání k Njevyššímu soudu Rohel znovu popřel, že by oběť usmrtil. Soudům se podle něj nepodařilo přesně zjistit jeho pohyb v osudnou noc, nevyjasnil se motiv, nenašla se vražedná zbraň, biologické stopy prý neodpovídají okolnostem. Už dříve Rohel uvedl, že náhodou našel mrtvolu oběti v obývacím pokoji, zpanikařil a tělo ukryl, aby na něj nepadlo podezření. 

Soudci Rohelovo dovolání odmítli. "Nejvyšší soud nesdílí názor, že soudy nižších stupňů v projednávaném případě zjišťovaly skutkový stav věci povrchně, nebo že by dokonce jejich rozhodnutí byla v tomto směru toliko projevem nepřípustné libovůle," stojí v usnesení senátu s předsedou Eduardem Teschlerem. 

Nyní má Rohel už pouze možnost podat ústavní stížnost. Musel by však argumentovat porušením svých základních práv. 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa