Policajti srazili autem motorkáře, pak do něj na chodníku kopou

8. 9. 2014
16:09

Řidičů ujíždějících policii je v poslední době čím dál více. Tohle policejní pronásledování je však jiné. Když hlídka dostihla prchajícího motorkáře Radka, srazili ho autem na chodník. Jeden z policistů si pak rozhodně nepočínal v rukavičkách - spoutaného motorkáře ležícího na zemi nakopl do žeber, udeřil do obličeje a provedl na něm chvat, kterým se běžně láme vaz.

Proč mladík Radek Čapek ujížděl policii na motorce? Prý řídil kamarádův stroj, na který však neměl papíry. A tak se rozhodl pro tohle při nejmenším nešťastné řešení. Zásah policie proti němu u obchoďáku v Praze 4-Chodově však natočila bezpečnostní kamera a nyní jej zveřejnila v Událostech Česká televize.

Policisté si počínali obzvlášť důrazně. Motorkář evidentně nedbal upozornění, aby zastavil, a tak sáhli k donucovacím prostředkům. Srazili motorkáře autem a sami přitom narazili do sloupu. Radek odletěl jako hadrový panák. Když ležel na zemi, jeden z policistů k němu přistoupil a kopl do něj. Poté jej ještě chytil za krk.

Nepočínal si při tom strážce zákona přece jen poněkud brutálně? "Vzít někoho takhle za hlavu a otočit ho tímto způsobem, tak i zdravému člověku můžete takto zlomit vaz," upozornil v ČT instruktor bezpečné jízdy na motorce Pavel Kubíček.

Radkův právní zástupce označil celý incident za těžké ublížení na zdraví, neposkytnutí první pomoci a zneužití pravomocí veřejného činitele. Radek měl po nehodě zlomený kotník, zhmožděnou ruku a otřes mozku, upozornila ČT. Policie k případu zatím mlčí. Vše se odehrálo v noci na 7. srpna a případem se již zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů.

mememumu ( 9. září 2014 09:57 )

Bež k policii, tam tvoje schopnosti využijou.

mememumu ( 9. září 2014 09:22 )

Navíc to bylo v odlehlé oblasti u několik měsíců zavřeného Baumaxu, kde je večer (stalo se ve 230) naprosto mrtvo, nanejvýš sem tam projede auto zkratkou od blízké benzinky Agip, tudíž se rozhodně nedá mluvit o nějakém akutním ohrožení chodců. Stalo se přibližně zde: 50.0370433°N, 14.4924792°E

mememumu ( 9. září 2014 08:59 )

... že nejsi ...

mememumu ( 9. září 2014 08:59 )

To je vlastně pravda. Až půjdeš příště po ulici, jak budou "ty kluci" vědět, že nejsem vrah nebo pedofil? Pro jistotu tě preventivně zrubají. On žádné žvioty jiných lidí na komunikacích neriskoval, to je večer zcela opuštěné místo. Jen skupinka duševně nemocných rambů v uniformě si potřebovala vyléčit mindráky. A za vyučenou dostanou v prvé řadě oni - přijdou o uniformu a snad si i půjdou sednout.

alex0800 ( 9. září 2014 08:06 )

A jak ty kluci měli vědět, že nejde o prchajícího vraha či pedofila?? Slušný člověk přizná chybu a neriskuje životy ostatních lidí.. Tenhle chtěl být akční a tak dostal po čuni.. Kdyby někoho zabil, byl by šťastnější?? Myslím, že místo sebelítosti by měl být rád, že dostal malý výprask za vyučenou a snad příště nebude riskovat životy jiných lidí na komunikacích. Navíc, radši bych takové trotly na silnice nepouštěl a pokud se tam objeví, neměl by se divit, když mu někdo opět vyčiní ;-)

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa