Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Propaganda Severní Koreje: Češi velebí Kima!

Autor: vlb - 
22. srpna 2014
06:10

Češi prý každý rok pompézně oslavují narozeniny zesnulého vůdce Severní Koreje Kim Ir-sena (†82), a navíc podporují diktaturu. Tvrdí to tamější státní agentura KCNA.

Podle státní agentury, která zásobuje zpravodajstvím všechna místní média, je Česko zemí plnou obdivovatelů severokorejského režimu. Informovala například o tom, že v Praze se v rámci piety za Kim Ir-sena konaly velkolepé oslavy spojené s řadou politických a kulturních akcí. Ve skutečnosti se podle iDnes.cz sešlo jen pár lidí. Aby propaganda dodala svým výmyslům na serióznosti, pomohla si třeba překladem údajného projevu člena pražské buňky KSČM Josefa Gottwalda.

Komunista prý pronesl, že „Kim Ir-sen byl velkým vůdcem korejského lidu, kterého progresivisté po celém světě bezmezně uctívají za vybudování strany, armády a státu.“ Sám Gottwald to ale popřel: „K tomuto tématu jsem nikdy nehovořil.“ Severokorejský lid si ale státem podávané informace nemá s čím srovnat, panuje tam tvrdá cenzura.

Co o nás už psali v zahraničí?

Ach ti prezidenti

Když v říjnu 2012 zaútočil na prezidenta Václava Klause atentátník s kuličkovou pistolí, napsal italský server Euronews o útoku na Václava Havla. Ten byl už rok po smrti.

Teroristi z Česka

Teroristické útoky na mezinárodní maraton v Bostonu způsobili Češi, psala americká média vloni. Spletla se, šlo o mladíky čečenského původu.

Vesnice Brno

Ve svém článku o českém odmítnutí Amazonu označil americký deník Puget Sound Business Journal město Brno za „village near Prague“, tedy vesnici nedaleko Prahy. Chybu opravil.

kobyla1 ( 22. srpna 2014 18:27 )

Ale to jen proto, že musí.

jana999 ( 22. srpna 2014 16:32 )

no hlavně jestli si nespletli tu ukrajinu, možná měl být převrat v malajasii, když už jim schodili dvě letadla

kobyla1 ( 22. srpna 2014 16:26 )

byvalyvoliccssd: Ty mu jen závidíš, že ještě mozek má. Ty máš v palici jen nas.ráno

kobyla1 ( 22. srpna 2014 16:25 )

byvalyvoliccssd: my víme že lžeš a přestaň ze sebe pořád dělat debila

ale.sandra ( 22. srpna 2014 13:21 )

Brno je vesnice vedle Prahy No, tak z pohledu amerických rozměrů tomu tak určitě je - obec o 370 tis obyvatel vzdálená 200 Km. To bych jim tak za zlé neměla

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud