Sobota 2. března 2024
Svátek slaví Anežka, zítra Kamil
Oblačno 11°C

Papež František: Zbývají mi dva až tři roky života!

Autor: shp - 
19. srpna 2014
13:53

Věřící ho milují, svět k němu vzhlíží a svým chováním se zařadil mezi nejpopulárnější papeže všech dob. František však sám svou budoucnost příliš světle nevidí. Prohlásil, že než se setká s Bohem, tak mu zbývají dva až tři roky života.

Papež František vždy hýří na všechny strany úsměvy a srší energií. Ve skutečnosti ho ale trápí vážné zdravotní problémy. „Jde o problém s nervy, který vyžaduje léčení,“ přiznal František na tiskové konferenci podle britského Daily Mailu.

„Vidím velkorysost lidí božích. Snažím se myslet na své hříchy, na své chyby, nejen, abych nebyl pyšný. Vím totiž, že již nevydržím dlouho,“ nechal se slyšet papež. „Ještě rok nebo dva a budu v Božím domě,“ dodal František.

Svatý otec ani nevyloučil, že na svůj post abdikuje. Právě odchodem z funkce šokoval celý svět jeho předchůdce Benedikt XVI. Právě kvůli svým zdravotním problémům.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

zelena.karkulka ( 19. srpna 2014 22:14 )

Katolickou církev pod krkem sama katolická církev

zelena.karkulka ( 19. srpna 2014 22:12 )

 Ten si to maluje.....asi se bude po smrti dost divit

itartas ( 19. srpna 2014 17:31 )

Jeho předchůdce abdikoval bo na to neměl žaludek a František zvolil jinou cestu, chápu ho.

itartas ( 19. srpna 2014 17:30 )

azbuka: římsko-katolickou církev chceš-li drží pod krkem VIP obyvatelé naší planety. Pokud je členem katolické církve soudruh Halík, tak si jistě dáš dohromady jedna a jedna a budeš doma.

eliska963852 ( 19. srpna 2014 16:50 )

Můžeš si myslet, co chceš, církev existuje přes 2000let, takže něco na ní asi bude. Nicméně podle tvého nekultivovaného příspěvku nečekám, že bys to pochopil.

Zobrazit celou diskusi