Pátek 2. prosince 2022
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Oblačno 3°C

Dvojčata s rakovinou Adámek a Verunka v USA: První vyšetření máme za sebou!

Autor: Tereza Hodáliková - 
15. srpna 2014
05:13

Dobrá zpráva přišla z americké Minnesoty! Verunka a Adámek (5) Karešovi – asi nejznámější česká dvojčata, která bojují s u nás neléčitelnou Fanconiho anémií, už mají za sebou první vyšetření. A výsledek? Za měsíc nastoupí pětiměsíční léčbu!

Je jim pět a už si zažili víc, než kdokoliv za celý život. Oni ani maminka to přesto nevzdávají, a ačkoliv jim čeští lékaři nedávají v boji s rakovinou skoro žádné šance, odcestovali minulý pátek do Ameriky. „Pro mě to znamená hodně, protože jsme dali dětem šanci. Je to určitě úžasný, protože co jsme měli zařízený doteďka, byla by to experimentální léčba a pojišťovna to zamítla, takže bychom se tam stejně nevydali,“ řekla před odletem maminka dvojčátek Jana Karešová (39).

V USA děti absolvovaly vyšetření, aby se lékaři v Minnesotě rozhodli, jaký typ léčby zvolí. „S maminkou jsme v kontaktu a poslední novinkou je to, že se vracejí domů. A za měsíc mají přiletět zpět do USA a začne jim léčba,“ popsala Blesku Alena Skovajsová z nadační fondu Šťastná hvězda, která rodině pomáhá.

Newyorské komplikace: Dětem dali špatné vozíčky!

Celý let do Ameriky dvojčátka zvládla bez komplikací. „V letadle to děti zvládaly naprosto úžasně. Moc nespaly a pořád se dívaly z okna na mraky, nebo si pouštěly pohádky,“ vzkázala maminka. Bohužel komplikace nastaly po přistání na newyorském letišti. „Měli jsme objednaný pro nechodící Verunku i pro Adámka vozíky, které je měly přepravit z jednoho terminálu do druhého. Je to opravdu dálka, tak kilometr a půl,“ řekla maminka. Jenže…

Vozíček sice dorazil, ale nebyl pro děti. „Někdo zapomněl napsat, že se jedná o děti a servis přijel s vozíky pro dospělé a vznikl neřešitelný problém, děti odmítli vézt na vozíku a ani tak, že by si sedly na nás dospělé,“ pokračuje dále maminka. Zachránil je v tu chvíli český steward, který čapl zavazadla a Adámka do náručí a pomohl rodině se přesunout. „Chtěla bych touto cestou poděkovat tomu milému človíčkovi, že nám pomohl. Bohužel ale neznám jeho jméno. Je to anděl, který nás v tu chvíli zachránil,“ uzavřela Karešová.

Jak dětem pomoci?

Chcete pomoct Karešovým?

Sdružení řidičů CZ, o. s., založilo na pomoc rodině veřejnou sbírku. Přispět můžete jakoukoliv částkou. Číslo transparentního účtu: 2500557795/2010. Plus pomoci můžete i zakoupením náramků v ceně 50,- Kč + poštovné – objednávky a informace: info@stastna-hvezda.cz.

popocatepetl ( 18. září 2014 11:17 )

Viz beladona výše: hnus to je, ale příšerně drahou léčbu těchto vzácných a naprosto výjimečných onemocnění pojišťovny plně neuhradí nikde na světě a obvykle je jen hrstka pracovišť na celém světě, která se takovou léčbou vůbec zabývají.

popocatepetl ( 18. září 2014 11:15 )

Stoprocentně.

popocatepetl ( 18. září 2014 11:15 )

popocatepetl ( 18. září 2014 11:14 )

Ale houby, pleskac vůbec neví, o čem píše.

popocatepetl ( 18. září 2014 11:14 )

Hele, pleskači, když se chováš, jako kdybys právě pojedl všechnu moudrost, tak také dobře víš, že ta nemocnice je v řadě oblastí léčení nejvyhlášenější JEDNIČKA na celém světě a že je soukromá, takže dočasné potíže veřejných financí Minnesoty, kvůli kterým není dost peněz na údržbu mostů a dostatek pracovníků na přepážkách vydávání řidičáků, tu nemocnici nijak neovlivňují.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa