Z dělníků se u piana vyklubali virtuosové: I Slováci mají své skryté talenty!

Česko vs. Slovensko u klavíru: U nás hrál policista, na Slovensku stavební dělníci
Autor: simao - 
17. 7. 2014
17:20

Když k piánu před Filosofickou fakultou v Praze usedl městský policista a začal hrát, stal se z toho na českém internetu hit. Teď však své talenty mezi běžnými občany objevili i ve slovenské Trnavě. Jde o dělníky, kteří si odskočili ze stavby. A zvláště jeden z nich se toho za klavírem chopil se vší parádou.

Loni v prosinci Česko zaujal příběh policisty, který během pochůzky v Praze zahrál turistkám tklivou skladbu "River Flows In You" od skladatele a klavíristy Yurimy. Co už tolik za srdce netahalo, bylo následné popotahování policisty před jeho nadřízenými... Z videa "This is Prague, baby" se však stal hit.

Teď ale má svou hudební pecku i slovenská Trnava. I sem dorazil trend, umístit na ulici klavír pro potěšení kolemjdoucích. A na židličku k pianu tentokrát usedl jeden z trojice stavebních dělníků.

Také odkaz na tohle videjko, zveřejněné aktivistou z občanské iniciativy Lepšia Trnava Peterem Bročkou, se začalo rychle šířit po sociálních sítích a počet shlédnutí je třetí den od zveřejnění již 85 tisíc. Je v tom možná trochu vypočítavosti, Bročka se netají tím, že chce ukázat Trnavu v lepším světle. Na druhou stranu, za poslech tohle video opravdu stojí.

A zde ještě pro připomenutí video s pražským policistou, jehož počet shlédnutí se vyšplhal na Youtube na 2,4 milionu!

Virtuos se však v Praze vyklubal i z talentovaného bezdomovce Jiřího, kterému dal student dvacku, ať zahraje u toho samého klavíru, co předtím policista. Ten si však hraním na ulici vydělává na holé živobytí a jak Blesk zjistil, umí na 48 hudebních nástrojů, chodil na konzervatoř a hrál i v orchestru.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

Další videa