Meteorologové varují Čechy: Zítra udeří vedra, poté bouřky s krupobitím!

Česko čekají zítra tropické teploty, poté ale přijdou bouřky. Padat by měly i kroupy.
Autor: shp, ČTK - 
6. července 2014
13:53

Češi, připravte se na pořádné tropy! Zítra teploty na našem území překročí třicítku, místy se rtuť teploměru vyšplhá až na 33 stupňů Celsia. Poté přijdou od západu velmi silné bouřky s krupobitím a větrem. Meteorologové varují i před lokálními přívalovými dešti, které mohou rozvodnit malé toky. Výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav a platí až do úterý.

Teplota vystoupá v pondělí k tropickým hodnotám na většině území kromě západních a jižních Čech. V úterý se na tuto úroveň dostane už jen ve Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Po vedru ale musí lidé počítat s velmi silnými bouřkami s lokálními přívalovými dešti, krupobitím a silnými nárazy větru dosahujících rychlosti 75 kilometrů za hodinu.

Meteorologové očekávají v pondělí silné bouřky na západě Česka, v úterý se pak rozšíří na celé území republiky. Ve východních Čechách, na Českomoravské vrchovině, na Moravě a ve Slezsku se mohou v pondělí vytvořit silné bouřky z tepla doprovázené kroupami. Meteorologové proto doporučují lidem, aby ve vedrech omezili tělesnou zátěž, nebyli na přímém slunci v poledne a odpoledne a více pili nealkoholické nápoje bez kofeinu.

Děti ani zvířata by pak neměli nechávat na přímém slunci či zavřené v autech. V oblastech zasažených přívalovými dešti lze očekávat rychlé rozvodnění malých toků a suchých koryt, zaplavení sklepů a podemletí silnic.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

andorea ( 6. července 2014 17:07 )

Já už jim nevěřím ani slovo. Minule tu po vedrech spadlo pár kapek a to hlásili pomalu boží dopuštění. Sucho je jak na Sahaře.

marie60 ( 6. července 2014 14:26 )

 Mám jen skromné přání, aby zde už pořádně zapršelo.Velkou bouřku s větrem a kroupiskami si nechte od cesty.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud