Matyáš (13) zachránil kamaráda s nařízlou šlachou: Odnesl ho na zádech!

Autor: Vlaďka Hradská - 
27. června 2014
05:55

Stačilo málo a nevinná dětská hra skončila na Šumavě tragédií. Honza (14) hledal ztracený míč, přitom zakopl a spadl do rozbitého okna. Sklo mu nařízlo tepnu, sval i šlachu na ruce. Život spolužákovi zachránil pohotový Matyáš (13).

Kluci si o volné vyučovací hodině kopali poblíž areálu bývalých kasáren. Stačil okamžik a vyděšení spolužáci bez hnutí zírali na krvácejícího kamaráda. Jediný, kdo se zachoval duchapřítomně, byl Matyáš Pocklan.

Pyšná máma

„Nikdo mu nepomohl. Viděl jsem krev a nařízlou šlachu. Tak jsem mu ji přimáčkl, aby se nepřetrhla a neutekla do těla a stlačil tepnu. Ušli jsme asi 20 metrů, začal plést nohama. Tak jsem ho na zádech odtáhl do školy a při tom pořád škrtil ránu,“ popisoval statečný zachránce.

Podle lékařů mu tím zachránil život. „Třídní učitel nás učil základy zdravovědy. Věděl jsem, že musím rychle něco udělat. Navíc je můj taťka myslivec. Chodím s ním do lesa a krve se nebojím. Jsem rád, že jsem pomohl. Mamka říkala, že je na mě pyšná,“ dodal Matyáš s tím, že mu rodiče Honzy moc děkovali. Ocenění před spolužáky se mu dostane i dnes, kdy mu přijde do školy poděkovat starostka Volar Marie Pospíšilová.

Do smrti vděční

Rodiče zraněného Honzy přijeli Matyášovi za jeho statečný čin osobně poděkovat. Zraněný chlapec už byl propuštěn z nemocnice do domácího léčení. „Když se to stalo, přáli jsme si jediné, aby Honza žil. Do smrti budeme tomu chlapci vděční, že nám ho zachránil. Tady jsou všechna slova díků málo, za to, co vykonal. Nic nemůže vyvážit lidský život,“ plakala Honzova babička Ludmila Syrová. A co vzkazuje Matyášovi Honza? „Zachránil jsi mi život. Díky. Jsi opravdový kamarád,“ řekl.

gabcakovamatinka ( 27. června 2014 09:21 )

Skvělé, duchapřítomnost kluka zachránila život! mají být rodiče nač pyšní!

olguska ( 27. června 2014 07:17 )

 tak to kloobouk dolů

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud