Drama ve skladu u Boleslavi: Regály zasypaly pracovníky, vytekla kyselina!

Autor: simao, mal, ČTK - 
19. 6. 2014
19:58

Minimálně pět pracovníků zasypaly ve čtvrtek v podvečer regály, které se ze zatím neznámého důvodu zřítily ve skladu v Bezděčíně u Mladé Boleslavi. Z uložených autobaterií vytekla kyselina, jeden z pracovníků navíc zůstal pod regály zaklíněný.

Ve skladu na Mladoboleslavsku se zřítily regály, původní zprávy přitom také hovořily o zřícení střechy. A rázem zavládly obavy o lidské životy. "Zasypán byl pouze jeden muž, toho jsme vyprostili a byl bez zranění," řekla středočeská mluvčí Lenka Kostková Právu a strach o životy zaměstnanců rozptýlila.

Záchrana zaklíněného muže však přesto byla poměrně dramatická. S hasiči komunikoval pomocí mobilního telefonu, v hale navíc vytekla kyselina z uskladněných autobaterií, upozornily novinky.cz.

Událost se stala kolem 18:30. Do haly o rozměrech 100 krát 70 metrů dorazili kromě hasičů i statik a experti z chemické laboratoře z Kamenice. Po půlhodině byl vyhlášen druhý poplachový stupeň, na místo bylo potřeba přivézt větší množství vápna nebo drceného vápence, aby se neutralizovala rozlitá kyselina.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa