Konečně záchrana! 1. video z vytahování speleologa z nejhlubší jeskyně v Německu!

Autor: shp - 
16. 6. 2014
18:39

Téměř týden byl uvězněn v nejhlubším německém jeskynním systému. Záchrana Johanna Westhausera (52) stále probíhá a je nesmírně náročná. Toto jsou dechberoucí záběry, které vytažení speleologa dokumentují.

Záchrana Westhausera je komplikovaná, uvězněn byl totiž v hloubce 1148 metrů. Speleolog byl uvězněn po pádu kamenů, které mu způsobily krvácení do mozku.

Jestli bude mít Westhauser trvalé poškození, ukážou až další vyšetření. Nyní je na cestě na povrch pod drobnohledem doktorů, kteří sledují.

Vytažení speleologa je dramatické, protože musí být přepravován ve stabilizované poloze. Lékaři se k němu naštěstí dostali skoro o den dříve než záchranný tým, takže ho mohli na transport připravit. Na vytažení speleologa se podílí asi 50 lidí.

Video Dramatická záchrana speleologa. - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Sněmovna na popud opozice jedná o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše

podlesni ( 16. června 2014 23:52 )

největší machři jsou ti lékaři, co se k němu dostali, pokud vše dopadne jak doufám, tak ti budou mít obrovský kus zásluhy.

jindraa ( 16. června 2014 22:52 )

 Evita5555 : kdyby tam byl tvůj syn a nebo někdo hodně blízký, tak se posereš a budeš ječet , jako šílená, ať ho někdo vytáhne.

zarazenyprd ( 16. června 2014 20:59 )

Když mu díru zasype kamení, tak mu je každé jištění k prdu. Ale blb to je.

evita5555 ( 16. června 2014 20:40 )

Vykašlala by som sa naňho, koľko ľudí ohrozil, koľko prachov to stálo a ešte ani nie je isté, aké následky to bude mať. Kto chce kam, pomôžme mu tam.

katkatt ( 16. června 2014 18:52 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa