Dívka přišla při dvou nehodách o oba rodiče: Víme, kdo se o Esterku (12) postará!

7. 6. 2014
05:02

Když byla miminko, přišla při autonehodě o tátu, teď se jí před jejíma očima na silnici o 19 kilometrů dál zabila maminka. Dvanáctiletá Esterka se musí vyrovnat s tou nejtěžší ztrátou, jaká může malé dítě potkat. Naštěstí ale na světě nezůstala sama a bude v dobrých rukou.

O osudu holčičky bude dle zákona teprve rozhodovat sociálka a soud, nic ale zřejmě nebude bránit tomu, aby se o děvčátko postarala její teta. "Bude bydlet u sestry svého táty, je to skvělá ženská a určitě jí pomůže se z toho dostat," řekl Blesk.cz zdroj z okolí rodiny.

Esterka tak zřejmě bude moci dál navštěvovat školu v Horažďovicích na Klatovsku, do které dosud chodila a zůstane mezi svými kamarády. Za jak dlouho znovu usedne do školní lavice však jasné není, nyní je v péči psychologů.

Táta holčičky, Richard, zemřel před deseti lety při nehodě u vesnice Katovice, maminka Dagmar zahynula v pondělí mezi obcemi Defurovy Lažany a Velký Bor. Na rovném úseku silnice předjížděla s vozem Suzuki Alto stroj silničářů, který sekal trávu. Když se vracela zpět do svého jízdního pruhu, strhla podle svědků řízení a vyletěla ze silnice do telefonního sloupu a pak do stromu. Na místě zemřela.

V autě vezla také Esterku, které se podařilo vylézt zadním okénkem z vozu ven. Byla v těžkém šoku a utrpěla středně těžká zranění, záchranáři ji vrtulníkem transportovali do nemocnice v Plzni.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Další videa