V Křižanově se zřítil ultralight a začal hořet: Pilot nepřežil (†71)!

Při nehodě ultralightu na Žďársku zahynul pilot
Autor: čad, simao - 
6. 6. 2014
12:23

V Křižanově na Žďársku dnes došlo k letecké tragédii. Kolem půl jedenácté se zde zřítil ultralight, který startoval z tamního sportovního letiště. Po pádu začal hořet, jeho pilot nepřežil. Jak k nehodě došlo?

Ultralight se zřítil na okraj pole nedaleko zemědělského podniku v Křižanově. Na místo dorazily tři jednotky hasičů, po dvaceti minutách se jim podařilo plameny zkrotit.

"K tragédii došlo bezprostředně poté, co se jednasedmdesátiletý pilot pokoušel roztáhnout v závěsu větroň, se kterým se mu podařilo vzlétnout," popsala situaci policejní mluvčí Dana Čírtková.

Po odpoutání větroně se však pilot ultralightu dostal do problémů, které nedokázal ve vzduchu zvládnout. "Po dopadu na plochu zůstal v kabině zaklíněn," dodala mluvčí policie. Druhému pilotovi, který seděl ve větroni, se nic nestalo a podařil ose mu přistát zpátky na letišti v Křižanově. Okolnosti tragédie na místě vyšetřují kriminalisté ze Žďáru nad Sázavou a také pracovníci letecké inspekce.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

tulip ( 6. června 2014 15:15 )

Divím se,že se dědek radši doma nemodlil.Mohl tu být klidně třeba do sta let,kdyby nemachroval,co všecko v jedenasedmdesáti letech zvládne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa