Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Letecká tragédie v Rusku: Spadl vrtulník s vrcholnými představiteli!

V Murmanské oblasti spadl vrtulník s vrcholnými představiteli. (ilustrační foto)
V Murmanské oblasti spadl vrtulník s vrcholnými představiteli. (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK, pom - 
1. června 2014
12:21

Další letecká tragédie! Na severu Ruska se dnes zřítil vrtulník s vysokými představiteli. Na palubě bylo 18 lidí, mimo jiné murmanský ministr pro přírodní zdroje či generální ředitel společnosti Apatit, která patří mezi největší světové těžaře fosfátové rudy. Najít se ale zatím podařilo pouze dva z nich. Příčina zatím není známa.

V Murmanské oblasti na severu Ruska se dnes zřítil vrtulník s vysokými regionálními představiteli. Informovala o tom agentura ITAR-TASS. Na palubě bylo podle různých zdrojů 18 či 19 lidí, z nichž dva se prozatím záchranářům podařilo najít. Po osudu zbývajících úřady pátrají.

Ve zříceném stroji cestovali mimo jiné zástupce murmanského gubernátora Sergej Skomorochov, murmanský ministr pro přírodní zdroje Alexej Smirnov či generální ředitel společnosti Apatit Alexej Grigorjev. Apatit patří mezi největší těžaře fosfátové rudy na světě.

Příčina pádu vrtulníku Mi-8, který se podle předběžných informací zřítil do jezera, není známa. Spekuluje se o technické závadě či špatném počasí. Oblastní policie uvedla, že na palubě bylo pět členů posádky a 14 pasažérů, ministerstvo pro mimořádné události uvádí 13 pasažérů.

olkl ( 3. června 2014 12:37 )

Pozor!!! Tornádo bere vše...i kobyly!!!

olkl ( 3. června 2014 12:36 )

ty jsi fakt popletená kobyla...chcípáků je mi líto... tak si zase lehni, prášek ti dají (zdarma), zatáhni si síť a mysli na něco hezkého...třeba na srp a kladivo...

olkl ( 3. června 2014 12:31 )

No, tobě rudá kobylo při tvé inteligenci trvalo 3 dny, než jsi našla článek, kde můžeš zase obsír.at Moc ti to nejde...viď...nebo jsi měla v LDNce zákaz přístupu na net? Dej si prášek a pozor na třes...Alzheimer je sviňa!

olkl ( 3. června 2014 08:17 )

Nikdo tu na ty tvé rudé - propagandistické plky není zvědavý! Piš si to Konsomolské pravdy...

olkl ( 3. června 2014 08:16 )

Ty ruskej blbe, co neumí ani mluvit...ty mi nesaháš ani po paty...Jsi nedomrlý prd, hov.no a ubožáček, který kromě své hatmatilky nezná žádný jazyk a jehož názor je jen to, co mu v KGB nalili do palice. Pokud já bych měl sbírat lahve, tak jedině zápalné (váš vynález), které bych házel po tobě...ty bolševickej primitive!

Zobrazit celou diskusi