Vedra vystřídají v pátek večer bouřky a přívalové deště!

Bouřky se vyskytnou už v pátek večer. Vystřidají tak vlnu veder a sucha.
Autor: lvi - 
22. 5. 2014
16:03

Čechy, Prahu a Vysočinu od pátečního odpoledne zasáhnou velmi silné bouřky, varovali dnes meteorologové. Ojediněle je může doprovázet přívalový déšť, kroupy a nárazový vítr s rychlostí nad 70 kilometrů za hodinu. Silné bouřky mohou ojediněle přijít také o víkendu a v příštím týdnu.

Teplé jižní proudění tak ukončí v pátek studená fronta, která přinese místy silné bouřky, doprovázené přívalovým deštěm a krupobitím. "Silné bouřky se budou vyskytovat také o víkendu a po celý příští pracovní týden. Nejbližší dny tak přinesou, oproti tropickému čtvrtku a pátečnímu dni, mírné ochlazení," uvedla pro Blesk.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Hrozí lokální rozvodnění

V místech s přívalovými srážkami lze očekávat náhlé rozvodnění malých vodních toků, zatopení níže položených míst, sklepů nebo podemletí komunikací, upozornili meteorologové. Proti větru radí zajistit okna a dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty a zabezpečit skleníky. Varovali také před úrazy od ulomených větví nebo po zásahu bleskem.

V pátek tedy bude jasno až polojasno, postupně od západu až oblačno a odpoledne přeháňky a bouřky. Nejvyšší teploty 26 až 30 °C, na západě Čech kolem 23 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 21 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy až 20 m/s.

V sobotu bude oblačno až polojasno, na většině území přeháňky a bouřky. Noční teploty 16 až 12 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.               
Proměnlivý vítr do 4 m/s.        

V neděli bude polojasno až oblačno, místy přeháňky a bouřky. Noční teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 22 až 26 °C. Severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

V pondělí bude polojasno až oblačno, přeháňky nebo bouřky. Noční teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 24 až 28 °C. Jihovýchodní vítr do 5 m/s. 

V úterý bude polojasno až oblačno, během dne přeháňky nebo bouřky. Noční teploty 14 až 10 °C. Denní teploty 23 až 27 °C. Jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa