Děsivá smrt v dole: Obětí napočítali již skoro tři stovky!
Takové neštěstí a obětí je stále víc a víc. Jejich počet se zvýšil na 282. Oznámil to dnes ministr energetiky Taner Yildiz, který o neštěstí v tureckém dole informoval veřejnost.
Pod zemí je stále asi stovka horníků. Odbory na dnešek vyhlásily stávku. „V minulých 12 hodinách jsme nevynesli ven žádné živé horníky,“ sdělil novinářům Yildiz. Prohlásil také, že se záchranáři ještě nedostali do dvou štol.
Neštěstí se stalo u města Soma v západním Turecku. Porucha elektrického vedení způsobila požár v době, kdy bylo pod zemí přes 700 lidí. Jde o největší tragédii tureckého hornictví. Vláda vyhlásila třídenní smutek, avšak už ve středu lidé protestovali v několika městech.
Čtyři odborové svazy na dnešek vyhlásily jednodenní stávku na protest proti špatným bezpečnostním podmínkám, jež podle nich v dole zavládly po zprivatizování. „Nechali zemřít stovky našich kolegů v Somě a nutí je pracovat za brutálních podmínek, aby měli co nejvyšší zisk,“ uvádí se v prohlášení odborových svazů.
Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.