Lukáš Kohout opět lhal: Pro evropské volby zneužil Čechomor a projevy jiných kandidátů!

Autor: lvi - 
7. 5. 2014
18:46

Český Frank W. Abagnale (Chyť mě, když to dokážeš, pozn. red.) Lukáš Kohout má opět zaděláno na problém. Aktuálně zneužil k vlastní volební kampani do Evropského parlamentu texty jiných politiků a využil dokonce popularity skupiny Čechomor. Háček je v tom, že politici ani kapela nemají o Kohoutově kampani pramalé tušení!

Kohout je kandidátem za Aktiv nezávislých občanů za Ústecký kraj. Přestože sliboval, že jakožto seriózní kandidát na poslance do Evropského parlamentu nebude lhát, podvádět, respektive mystifikovat, slib evidentně nedodržel. Na svých stránkách totiž vydával za své texty například prohlášení Jaroslava Foldyny z ČSSD, Jana Zahradila z ODS nebo známého blogera Jana Koliáše. Navíc v kategorii proslovy. Návštěvník stránek tak mohl snadno na první pohled nabýt mylného dojmu, že jde o Kohoutova prohlášení.

Sám Kohout se hájí tím, že o plagiátorství nevěděl, respektive si platí tým „odborníků“, kteří se mu o stránky starají a texty tvoří. On sám prý nemá čas zmíněné texty číst. Zajímavé je, že poté, co média na Kohoutovu „tradiční“ aktivitu upozornila, zmíněné proslovy z jeho stránek zmizely.

Bez odezvy nezůstal Kohoutův průšvih ani u spolustraníků. Ti se podle lídra kandidátky Václava Prokůpka vyjádřili v tom smyslu, že se strana bude záležitostmi Kohouta intenzivně zabývat. Za poslední šprým tak Kohoutovi hrozí i vyškrtnutí z kandidátky.

Čechomor je v šoku

Ostře se od kontroverzní kampaně známého mystifikátora distancovala kapela Čechomor, která dokonce k případu vydala oficiální tiskové prohlášení. „Pokud na vás někde z plakátu vykoukne, že podporujeme nějakého kandidáta pro volby do Evropského parlamentu, tak vězte, že to není pravda a že proti autorovi plakátu podnikneme právní kroky, protože neoprávněně a nepravdivě použil název skupiny Čechomor. Věřte nám, že
s tímto člověkem nemáme vůbec nic společného…"

Čechomor se totiž objevil na předvolebních plakátech na podporu Kohouta. Ten se ale od plakátů distancoval s tím, že jde o komplot konkurenční sociální demokracie a o jejich šíření nic neví. Před časem se přitom Kohout na sociálních sítích chlubil, jak doslova přes noc připravil "plakátovou kampaň".

Lukáš Kohout byl obviněn z podvodů už v roce 2003. Vydával se totiž za asistenta někdejšího předsedy Valného shromáždění OSN Jana Kavana a na náklady státu procestoval velkou část světa. Byl za to odsouzen ke dvouleté podmínce a náhradě škody. Později se mimo jiné vydával za mluvčího CzechTeku, nebo pod jiným jménem organizoval protest na podporu Romů ve Varnsdorfu v době, kdy tu lidé proti nepřizpůsobivým, mimochodem také za vedení Kohouta, protestovali.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

chrysler ( 7. května 2014 22:10 )

Co dodat,bezpáteřní prospěchář,jak se na českého politika sluší.

tomik007 ( 7. května 2014 20:24 )

 Je zcela zraly do parlamentu

Zobrazit celou diskusi
Další videa