Šokující zjištění vědců: Sezení je stejně škodlivé jako kouření!

Dlouhodobé sezení je stejně škodlivé jako kouření.  (Autor: Blesk - Daniel Černovský, Karel Kopáč)
Autor: INT, lm - 
4. května 2014
07:30

Trávíte většinu dne vsedě? Pak dávejte dobrý pozor! Vědci přišli s překvapivým zjištěním. Sezení váš může zabít. Ve velké míře je totiž stejně nebezpečné jako kouření.

Studia proběhla mezi 82 tisíci muži ve věku 45 až 69 let. Vědecký tým doktorky Deborah Rohm Young zkoumal jejich zdraví po dobu deseti let, a došel k velmi překvapivému zjištění. "Kouření výrazně zvyšuje riziko kardiovaskulárních chorob a sezení může být v mnoha případech stejně nebezpečné," prohlásil kardiolog David Coven.

Ze studie vyplývá, že muži, kteří mají převážně sedavý způsob života se vystavují více než dvojnásobnému riziku vzniku závažné kardiovaskulární choroby než ti, kteří tráví sezením menšinu svého času. "I v případě, že muži pravidelně cvičili, bylo toto riziko o 34 procent vyšší u mužů, kteří seděli pět a více hodin denně, než u těch, kteří posedávali maximálně dvě hodiny denně,objasňuje doktorka Young.

Abyste snížili riziko vzniku takové choroby, nemusíte nutně trávit každý den v posilovně. Podle odborníků stačí, když si třikrát denně dáte rychlejší desetiminutovou procházku. "I když to cvičení nenahradí, alespoň jednou za hodinu byste měli v práci vstát od stolu a projít se po kanceláři," doporučují vědci těm, kteří se sedavou prací živí.

sars ( 4. května 2014 15:39 )

 Nesedte a nekurte jinak se s zivotem rozlucte....Ty vedci vedej vsecko...

anka ( 4. května 2014 15:14 )

mrtvi nejsme, ale pribyva nemoci a lide se prestavaji dozivat vysokeho veku- zidle je nejvetsim zabijakem tohoto stoleti....

anka ( 4. května 2014 15:12 )

podobnou studii delali pred rokem na jedne universite v anglii.....Lidi, kteri sedi cely den a pak si jdou zabehat, zacvicit -> ziji v omylu, ze delaji neco pro sve zdravi -> pokud chceme udelat neco pro nase zdravi, telo potrebuje pohyb behem dne, neustale -> takze jde o to, aby lide, kteri rano jedou do prace autem, cely den v praci sedi u pocitace, vecer autem domu, zbytek vecera u televize -> aby se snazili kazdou chvilku zvednou a hybat se...to,ze se v prubehu dne budou snazit neustale nejak hybat, je mnohem vice prospesnejsi pro jejich zdravi, nez jednou denne navstivit gym.

japos22 ( 4. května 2014 12:07 )

Vědecký tým po dobu deseti let zjišťoval, že procházky jsou zdravé Tomu říkám efektivita - to se mohli zeptat sousedvy babičky

starypes ( 4. května 2014 11:28 )

Mi taky můžou..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud