Pád vyhlídkového vrtulníku u Prahy: Na palubě byly děti

U Prahy havaroval vrtulník
Autor: ljš, ČTK - 
1. 5. 2014
15:14

Krásné prvomájové odpoledne mohlo pro účastníky vyhlídkového letu skončit tragédií. Vrtulník, ve kterém se kochali krajinou, spadl nedaleko u Prahy. Na jeho palubě byli dva dospělí a dvě děti. Všichni naštěstí vyvázli bez zranění.

U obce Sulice nedaleko Prahy dnes odpoledne havaroval malý vrtulník se čtyřmi cestujícími. "Stroj značky Robinson spadl z malé výšky, nikomu se nic nestalo," řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Nehoda se stala krátce po 13:00. "Uvnitř byli čtyři lidé - dva dospělí a dvě děti, asi tříleté," uvedla mluvčí. Podle ní šlo o pilota, jeho manželku a děti. "Byl to nejspíš vyhlídkový let," dodala Kostková.

"Podle mých informací tam nebylo žádné zranění, případ si bude přebírat letecká inspekce," řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. K příčinám nehody se nechtěl vyjadřovat.

Vrtulník zůstal po nehodě převrácený na boku, nehořel, ale vytékalo z něj palivo. Na místě zasahovali hasiči. Zdravotníci přivolali vrtulník letecké záchranné služby, který ale podle Kostkové nakonec nebyl zapotřebí.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

illis ( 1. května 2014 20:14 )

pavel219-evo32 Rozšířil jsi jen řady hlupáků, magore . Lepší bude až to budeš mít za sebou ty sám.

tato2156 ( 1. května 2014 19:29 )

Novotného vraj šľak trafil.

tomik007 ( 1. května 2014 16:42 )

 Ty krizky u napisu deti jsou docela vkusnou Bleskovou vyzdobou

sars ( 1. května 2014 16:13 )

 Tohle se nenazyva padem ,to je nouzak, prestante uz nafukovat ty vase hloupe clanky , vy bridilove....

vercus30 ( 1. května 2014 15:48 )

 Ten titulek mne opravdu vydesil,jeste ze se nikomu nic nestalo!

Zobrazit celou diskusi
Další videa