Kmotr Janoušek si vyslechl verdikt: Vinen! Dostal 3 roky natvrdo!

Roman Janoušek si vyslechl verdikt za sražení ženy v opilosti  (Autor: archiv Blesku)
Autor: simao, ČTK, poe - 
30. dubna 2014
10:49

Kmotr Roman Janoušek si vyslechl rozsudek za nehodu, při které přejel a vážně zranil vietnamskou řidičku. Řídil tehdy opilý, byl obviněn z pokusu o vraždu. U soudu dostal 3 roky ve věznici s dozorem! Rozsudek vychází z přehodnocení činu na těžké ublížení na zdraví. Není pravomocný a do 8 dnů se může Janoušek odvolat. Vyjádřete se v naší diskuzi: Je trest adekvátní?

V kauze nehody Romana Janouška padlo rozhodnutí. Soud udělil kmotrovi trest 3 roky nepodmíněně ve věznici s dozorem. A navrch přidal pětiletý zákaz řízení. Podle obžaloby přejel lobbista 23. března 2012 po dopravní nehodě řidičku (51), která vystoupila z auta a chtěla s ním kolizi řešit. Následně z místa ujel. Když Janouška zastavili policisté, naměřili mu skoro 2 promile alkoholu. Žena se zhruba měsíc a půl léčila v nemocnici s otokem mozku a zlomenými žebry.

Za pokus o vraždu a ohrožení pod vlivem návykové látky hrozilo Janouškovi původně až 18 let vězení. Státní zástupkyně pro něj požadovala 10 let za mřížemi. Soud však v ostře sledovaném procesu rozhodl jinak. Překvalifikoval totiž čin na těžké ublížení na zdraví. Podle předsedy trestního senátu Tomáše Kubovce o pokus o vraždu nešlo, protože Janoušek nebyl v důsledku požití alkoholických nápojů schopen adekvátně reagovat na situaci.

Video Rozsudek nad Romanem Janouškem - Ladislav Křivan

Janoušek byl středně opilý. Odvolá se proti trestu?

Janoušek byl podle soudu ve stavu středně těžké opilosti a v tu chvíli neměl za volantem co dělat. Podle klíčového posudku i dnešního rozsudku sraženou ženu viděl. Musel prý vědět, co dělá, byl však ovlivněn alkoholem a mohl si myslet, že ji mine.

Janoušek dostal trest na spodní právní hranici. Lobbistův advokát přitom soudu navrhoval, aby jeho klienta zprostil viny kvůli zdravotním problémům v době nehody. Zda se proti verdiktu odvolá, o tom se nyní bude muset poradit se svým klientem. Soud se však patrně potáhne dál. Odvolala se již státní zástupkyně, která nesouhlasila s překvalifikováním činu. Chce pro Janouška tvrdší trest, podle ní šlo skutečně o pokus o vraždu...

Video Roman Janoušek utíká a utíká - Policie ČR, Richard Veselý

Hodila mu šipku na kapotu...

Tvrzení, že řidičku při rozjíždění Janoušek neviděl, zpochybnil jak klíčový znalecký posudek z oboru silniční dopravy, tak policejní odposlech Janouškova telefonu. Krátce po incidentu totiž podnikatel popisoval svým známým, jak mu žena "hodila šipku na kapotu". Sám Janoušek k hlavnímu líčení na vlastní žádost nechodí. V jeho úvodu jen přečetl prohlášení, ve kterém upozornil i na to, že v době nehody měl v hlavě hematom, o čemž se prý dověděl až později. Soud přitom dnes neučinil ani opatření, aby byl Janoušek do pravomocného rozhodnutí vzat do vazby. Rozsudek si podle ČT dozvěděl patrně během pobytu v Chorvatsku, kde má vilu.

xxxx678 ( 30. dubna 2014 18:36 )

Tak si nech chutnat,ale pivo -s mírou....ať nemáš "bolavý" 1.Máj!!!!!

lynx ( 30. dubna 2014 16:21 )

No, předestírám, že nejsem žádný fanda Janouška. Hodnotím-li ten případdle skutečností prezentovaných médii, musím hrubě nesouhlasit s kvalifikací žalobce podsouvající soudu pokus o vraždu. Vražda je přece čin, který někdo připraví a provede za účelem usmrcení člověka. Ožralý mozek Janouška měl na takovouto přípravu maximálně několik vteřin. Nejspíš si ve své aroganci ani nebyl schopen řádně uvědomit, co vlastně dělá. Výkřiky žalobce o pokusu o vraždu byly moderovány bulvárem a u spravedlivého soudu nemohly najít oporu. Jinak to bylo bohužel v případě vítkovických paličů. Tam soudil soudce přesně podle receptu vypracovaného Bleskem. A to je na zblití. Místo, aby rodiče té malé Cikánky byli odsouzeni za opuštění dítěte, nasadil jim soud, řízený médii, svatozář. Zatímco oni chlastali v hospodě, jejich dítě v ztemnělém domě hořelo. Zpět k Janouškovi. Poškozená se k trestnímu stíhání přece nepřipojila, neboť se s ní Janoušek mimosoudně vyrovnal.

petrkramnypresident ( 30. dubna 2014 16:05 )

To o té rovnosti před zákonem je jen teoretická konstrukce.

japome ( 30. dubna 2014 16:03 )

petrkramnypresident ( 30. dubna 2014 16:03 )

Bartošová začala požívat stejné ochrany jako cikáni

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud