Brno to má skoro kompletní: K obřímu penisu vyrostla koule za stovky milionů

Autor: oj - 
24. dubna 2014
12:16

Obřímu brněnskému penisu chybělo jediné. Obří koule! Alespoň jedné se místní konečně dočkali. Podle návrhu architekta Františka Šmédka vyrostla v moravské metropoli moderní budova hudebního klubu. Co na ni říkáte?

Uvnitř betonové koule se skrývá nejmodernější koncertní sál v Brně pro 600 návštěvníků. Byl vybudován v Žabovřeskách jako jedna ze tří částí Sono Centra, jehož zbytek tvoří hotel a restaurace. Složitá konstrukce celou stavbu o několik měsíců zdržela.

Kvůli okolní obytné zástavbě se věnovala pozornost především odhlučnění sálu. "Korpus klubu je betonová konstrukce, která má půl metru tloušťku," řekl architekt František Šmédek. Zevnitř i zvenčí pak pomáhají tlumit zvuk ještě další vrstvy z různých materiálů. V interiéru sálu vsadil architekt na organické tvary, oblé balkony kryje sametová látka.

Korupční skandál

V souvislosti s přípravou Sono Centra propukl před lety korupční skandál, který vedl k pravomocnému odsouzení někdejšího starosty Žabovřesk Aleše Kvapila a tajemníka radnice Brno-střed Radovana Novotného. Po investoru Jiřím Štoplovi podle rozsudku požadovali úplatek, který měl zajistit bezproblémový průběh stavby. Projekt si podle nedávného Štoplova vyjádření vyžádal stovky milionů korun.

Anketa
Co říkáte na novou budovu v Brně vy?
366 hlasů
196 hlasů

dzery ( 25. dubna 2014 08:57 )

Olini se stále musí zviditelňovat.

fantomas123 ( 24. dubna 2014 21:33 )

Takže jestli tomu dobře rozumím, Brno je úplně stejné jako tvoje pr.del?! Tedy díra plná ču.ráků?!

koko365 ( 24. dubna 2014 20:58 )

Ano, má pravdu ten chlapec ...! Brno je díra plná čůr*ků

naidka ( 24. dubna 2014 17:08 )

Taková věc se hodí leda tak na Mars.

slider ( 24. dubna 2014 16:02 )

Lol, ma mit dve koule.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud