Brněnský primátor nechal zrušit oblíbenou facebookovou stránku, která ho kritizovala!

Roman Onderka neunesl kritiku své prace a facebookovou skupinu nechal zrušit.
Autor: Ondřej Požár - 
10. února 2014
14:29

Profil aktivistů Žít Brno, kteří přes rok tepali do brněnského magistrátu, už nežije. Z facebooku zmizely v sobotu jejich účet a 17 tisíc fanoušků marně klikalo na mrtvou stránku. Smazání účtu prý přímo nařídil primátor Roman Onderka, který byl oblíbeným terčem brněnských satiriků.

Právník magistrátu Jakub Geisler nechal v noci na sobotu zrušit profil, který si oblíbilo 17 tisíc lidí. „Primátorovi se totiž nelíbila občanská kritika jeho počínání,“ míní známý brněnský aktivista a přispěvatel Žít Brno Matěj Hollan (29).

Ještě před zrušením stránky na sociální síti se mluvčí magistrátu Pavel Žára neúspěšně snažil o odstranění kritického pořadu z cyklu Troublemaker na známé internetové televizi Stream.cz, který se zabýval územním plánováním v Brně.

Portál Seznam.cz však odmítl kritiku, v jejímž důsledku zavalily magistrát tisíce připomínek Brňanů k aktualizaci územního plánu města, ze Streamu odstranit.
„Proto právník Geisler nahlásil profil Žít Brno za blíže nespecifikované „porušování práv třetí osoby“. A facebook, kde to v prvé fázi vyhodnocuje  automat, jeho žádosti vyhověl. Bohužel jde o cenzuru, jaká nemá obdoby,“ tvrdí Hollan.

Mluvčí radnice Pavel Žára však město hájí s tím, že o žádnou cenzuru nejde. „Požádali jsme jen o ochranu dobrého jména města a v podstatě i ochranu autorských práv. A facebook nám vyhověl,“ uvedl mluvčí s tím, že magistrát k problému vydá tiskové prohlášení. To však nebylo ani po třech hodinách od jeho příslibu k dispozici.

Hollanovci to nevzdávají. Založili profil Žít Brno RIP, které má už přes patnáct ticíc sympatizantů a který je uveden heslem: Jediny vtip, který se dá zakázat.
Založili profil Žít Brno RIP, kde už mají skoro 15,5 tisíce

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

krupan10 ( 11. února 2014 07:51 )

taky dobrej "charakter". Divím se, že takovej lofas je tak dlouho u vesla

rentierskej ( 11. února 2014 00:32 )

především pak ten SILVESTROVSKÝ PREZERVATIV, co na něj město vždy 31/12 "natahuje!" hlavně, že na vedle stojící "morový sloup" na náměstí svobody, co byl postaven už v 80. letech 17. století (a v roce 1958 byl dokonce vyhlášen kulturní památkou), se žádná "ochrana," při oslavách silvestra NENATAHUJE! asi podle onderky, "morový sloup" má nižší hodnotu než ten jeho pomník z černé africké žuly a několika koulemi!

rentierskej ( 11. února 2014 00:25 )

když musíš, tak musíš...; to se pak klidně i pose... (a jedno kde právě jsi)!

rentierskej ( 11. února 2014 00:24 )

jo, jo... za celých 12 mega! a roční údržba + výroby koulí k tomu...

rentierskej ( 11. února 2014 00:23 )

má někdo zájem počkat si na onderku u něj před domem? (že bych dodal adresu).

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud