Před vstupem na stadion bezpečnostní agentura osobními prohlídkami kontrolovala, jestli někdo z fanoušků nechce pronést na tribunu zakázané předměty. U několika z nich našla a předala policistům různou pyrotechniku. Již krátce po zahájení zápasu začali brněnští fanoušci zapalovat transparenty a vlajky. Výtržnosti a poškozování věcí nabíraly na obrátkách, jak na tribuně, tak v prostorech sociálních zařízení. Brněnští fanoušci zcela zdemolovali vybavení záchodů a kusy rozbitých záchodových mís házeli po pracovnících bezpečnostní agentury. Přitom došlo k poškození vozidla zaparkovaného ve vyhrazeném prostoru pod tribunou. V tomto momentu představitelé klubu požádali policii o zákrok na tribuně.

Policejní pořádkové jednotky vešly na stadion a v sektoru hostí situaci uklidnily. Po ukončení zápasu u východu ze sektoru hostů policisté zadrželi tři pachatele těchto vandalství a výtržností. Jeden ze zadržených mužů porušil trest spočívající v zákazu vstupu na sportovní akce. Stejný muž je navíc podezřelý ze spáchání trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci. Tomuto devětadvacetiletému muži z Brna, kterému policisté při zadržení naměřili 2,8 promile alkoholu, ze zákona hrozí až tříleté vězení. Další dva muži omezení na osobní svobodě po skončení zápasu jsou podezřelí z výtržnictví a poškození cizí věci. Kromě nich byli na policejní oddělení eskortováni dva brněnští fanoušci, z nichž se jeden dopustil přestupku proti veřejnému pořádku a druhý přestupku proti majetku.

Již v průběhu prvního poločasu došlo v sektoru domácích k násilnému konfliktu, kdy byli domácími fanoušky napadeni dva příznivci domácích. Napadení muži museli být ošetřeni v nemocnici, dva pachatele z Uherskohradišťska policisté v prostorech stadionu zadrželi. Oba muži jsou podezřelí ze spáchání trestných činů výtržnictví a pokusu ublížení na zdraví. Ze zákona jim za to hrozí až tři roky vězení a až desetiletý zákaz vstupu na sportovní akce.

Do bezpečnostního opatření bylo zapojeno osmdesát policistů.

por. Mgr. Aleš Mergental tiskový mluvčí PČR FOTO: PČR