Čech nalezený v Norsku: Dluhy splácet nebudu!

Autor: ljš - 
18. dubna 2014
08:48

Nikomu nezaplatím ani korunu a z Česka zase zmizím, protože za své dluhy nemůžu. To jsou plány Čecha se ztrátou paměti Michala P., kterého našli v Norsku. Největší částku přitom dluží svému otci.

Jak Blesk informoval, na Michala P. byly vedeny celkem čtyři exekuce, v celkové výši asi 400 tisíc korun, a muž je nyní v insolvenci.

Nalezený Čech potvrdil, že si před svým zmizením pořídil hypotéku a několik úvěrů. "A normálně jsem to splácel, dokud nenastalo něco zvnějšku, co mi nahnalo strach a co potom způsobilo exekuce," řekl serveru iDnes.cz.

Dluhy prý však splácet nemůže, protože mu v tom brání nastavený systém. "Ale díky tomu nemám teď možnost dát to do pořádku, protože kdybych začal pokračovat v pracovní činnosti, obstavili by mě příjmy a nasadili by mi životní minimum a já s životním minimem nemůžu existovat, nemůžu mít pronajatý byt v Praze, protože bych nezaplatil nájem. Za takových podmínek bych nemohl pracovat, protože bych nemohl bydlet," vysvětlil.

Do Česka sice přijede velmi brzy, aby si zde vyřídil potřebné doklady. Hodlá ale znovu rychle zmizet a začít znovu někde jinde. Nezadrží ho tu ani značný závazek vůči své rodině.

"Můj otec je jeden z mých věřitelů a já mu dlužím poměrně velmi vysokou částku. Možná nakonec bude největší věřitel ze všech," přiznal totiž. Zda hodlá peníze ze zahraničí splácet alespoň jemu, ale neřekl.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

an.manchester ( 18. dubna 2014 19:43 )

 jenze u nas se krade od vlady Ratha a dalsich po cele zemi,takze vlastne je to jen dalsi z mnoha podvodniku,mwli by ho zabasnout a odmakat dluh....

an.manchester ( 18. dubna 2014 19:37 )

 otazka je jak za co nadelal dluhy,vypada na bezchatakterniho spratka, on nemusi mit byt,muze mit spolubydleni,za takove tri tisice pokojik s nekym u nekoho,nebo u rodicu,a splacet,poupatko,zvykl si na vyssi uroven,kde jsou za co utracene ty dluzne castky? Zavriz ho az si to odmaka,pustit,tento hoch neni stara dusevne mimo,vedel ze se zadluzuje,to bude vykuk,zmlatili ho asi kvuli dluhum...

londynskypes ( 18. dubna 2014 18:16 )

cesi hned ztraceji pamet v cizi zemi

londynskypes ( 18. dubna 2014 18:16 )

dyskrymynaclja ( 18. dubna 2014 17:21 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud