O matce
Když jeho matka Lilette zjistila, že čeká dítě, nechtěla ho vůbec donosit. Byla ženou v domácnosti, chtěla opustit rodinu a začít nový život. Do něj se jí ale malý Gérard nehodil. Bodala se proto pletacími jehlami do břicha, aby dítě zabila. „Přežil jsem všechno to násilí, které proti mně má nebohá matka použila, všechny ty pletací jehlice a další věci. Třetí dítě, které vůbec nechtěla, jsem byl já, Gérard. Každopádně jsem přežil,“ přiznala hvězda filmu Asterix a Obelix.

O bídě
Když byl malý, prázdniny trávil na záchodcích letiště Orly, na kterém  pracovala jeho babička jako stevardka. Jeho rodina byla tak chudá, že si nemohla dovolit porodní asistentku a on tak pomáhal přivádět své sourozence na svět. „Od bídy mě zachránil až jeden gay, který hledal nové talenty do divadla. Zaplatil za mě studium herectví,“ přiznal s tím, že mu to změnilo život.

O vězení
Za mřížemi se ocitl už jako šestnáctiletý. „Skončil jsem ve vězení poté, co jsem ukradl auto. Byl jsem tam tři týdny.“O prostituci
„Od desíti let jsem se potuloval po ulici, v patnácti jsem si ale rychle uvědomil, že jsem atraktivní pro jiné muže. Když po mně chtěli sex, bral jsem si od nich peníze,“ líčí, jak se prodával řidičům kamionů.

O mrtvolách
„Tu a tam jsem pomáhal jednomu muži v Châteauroux vykopávat čerstvě založené hroby,“ zavzpomínal francouzský herec s ruským pasem. „Mrtvé jsme okrádali o jejich šperky a boty,“ svěřil se po letech.

O krádežích
Obíral jsem o peníze a hodinky studenty, kteří se v květnu 1968 účastnili protivládních protestů. Kradl jsem jim věci, když spali v ulicích.“ Kromě krádeží také pašoval cigarety.

O Francii
Opustil ji, protože nechtěl platit vyšší daně pro bohaté, což byl jeden z hlavních bodů volebního programu Françoise Hollanda. Depardieu proto přijal ruské občanství a od Putina dostal nový pas. „Jsi teď šťastný?“ volal prý pak Hollandovi a prásknul mu telefonem.

O Putinovi
S ruským prezidentem ho pojí přátelství. Poprvé se potkali v roce 2008 a okamžitě si padli do oka. Oba přiznávají, že mají spoustu věcí společných a často si píší. „Je to velmi jednoduché. Mám jednoho chlapíka, kterému nadiktuji vzkaz ve francouzštině, on to pak přeloží do ruštiny a pošle Putinovi. Píšu mu o všem, je to starý kamarád.“

O smrti syna
Guillaume se rovněž živil jako herec a nějaký čas si vydělával prostitucí jako já,“ řekl o synovi. Guillaume byl ve vězení kvůli drogám a krádežím, zemřel v roce 2008 na akutní zápal plic. Bylo mu 37 let. „Další děti se za mě stydí,“ přiznal herec.

O pití a fóbiích
V opilosti řídil skútr, napadl fotografy, močil v uličce v letadle… „Vypiju 14 lahví denně, začínám šampaňským v dopoledních hodinách a večer končím s whisky,“ pochlubil se. „Nejsem alkoholik, ale pronásledují mě fobie. Slyším tlukot svého srdce, praskání kloubů… Musím pít, abych to neslyšel, jinak bych se zbláznil. Piju do bezvědomí, jinak neusnu,“ dodal.

Fotogalerie
10 fotografií