Zdravotníci našli v babyboxu v Karviné čtyřměsíční holčičku!

V Karviné našli čtyřměsíční holčičku v babyboxu.  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: lvi - 
1. dubna 2014
19:12

Zdravotníci dnes odpoledne našli v babyboxu v Nemocnici Karviná - Ráj zdravou holčičku. Děvčátko je 105. dítětem odloženým do speciálních vyhřívaných schránek v zemi.

Podle předsedy občanského sdružení Babybox pro odložené děti - Statim Ludvíka Hesse se ovšem tentokrát nejednalo jako ve většině případů o novorozeně, ale o zhruba čtyřměsíční miminko. "To, že by do babyboxu byly umístěny několikaměsíční děti, se stává zřídka, už jsme ale i takové odložené děti měli. Většinou jsou však miminka novorozenci. Radost z odloženého děťátka nemám, stejně jako z žádného jiného, ale tady je to tím méně, když už je to několikaměsíční miminko," uvedl Hess.

Signalizace v karvinském babyboxu se rozezněla v 16:05. Nalezená holčička, kterou Hess pojmenoval Sylva, se stala druhým dítětem odloženým v Karviné. Poprvé v něm našli dítě 16. března 2012, byla to také holčička.

V Česku je 60 schránek, kam mohou lidé anonymně odložit své zpravidla novorozené dítě. První babybox byl otevřen v roce 2005 v sídle soukromé kliniky GynCentrum v pražském Hloubětíně, zatím poslední na konci února v nemocnici ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku.

Schránky na odložené děti mají i své odpůrce, podle Výboru OSN pro práva dítěte odporují pěti článkům Úmluvy o právech dítěte, například právu na totožnost, státní příslušnost a možnost znát své rodiče.

jete ( 2. dubna 2014 10:18 )

.......no tak to právo dítěte na identitu mě dostalo.K čemu by mu bylo,pokud ho zabijou a pohodí třeba do křoví...hmmm

zelena.karkulka ( 1. dubna 2014 23:29 )

Ta koza údajně adopce zakázala,dala tami očkovací průkaz,takže se ví o koho jde-rajda s 3 dětma pod dohledem sociálky

tigruska ( 1. dubna 2014 22:49 )

Přesně tak, když už ho nechtěla, udělal to nejlepší co mohla.

tigruska ( 1. dubna 2014 22:49 )

Zoufalá z finanční situace, která by chtěla svoje dítě by šla do azyláku. Fajn ale je, že ho dala do BB než aby ho pohodila v lese, když ho nechtěla.

thomasino18 ( 1. dubna 2014 22:16 )

Dítko si někdo rád adoptuje.Matka udělala dobře,dala mu šanci na slušný život.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud