Zoo jako z hororu: Nejdříve popravili žirafu, teď utratili čtyři lvy!

Autor: shp - 
25. března 2014
18:49

Má v této zoologické zahrady někdo alespoň trochu citu? Po skandální popravě zdravého žirafího samečka Mariuse, se v kodaňské zoo rozhodli utratit čtyři lvy. Šlo o dvě starší šelmy a jejich mláďata, která by bez rodičů nepřežila.

Utracení 1,5 roku starého žirafího samečka jménem Marius vyvolalo v únoru protesty tisíců milovníků zvířat. Dnes kodaňská zoo informovala, že v pondělí utratila čtyři lvy, aby uvolnili místo nové generaci. „Generační obměna byla plánována už dlouho, protože oba chovní lvi naší zoo byli příliš staří,“ oznámila zoo v dánské metropoli.

Se starými lvy byli utraceni také jejich obě mláďata, protože podle zoo by sama nepřežila. Rozhodnutí utratit žirafí mládě kodaňská zoo v únoru vysvětlila snahou zabránit příbuzenskému křížení zvířat. Uvedla, že jí tento krok doporučila Evropská asociace zoologických zahrad (EAZA), poněvadž má ve svém rozmnožovacím programu v Evropě již mnoho žiraf s podobnými geny.

Žirafa v kodaňské zoo byla rozřezána před zraky návštěvníků, mezi nimiž bylo i mnoho dětí, a její maso bylo pak předhozeno lvům a dalším zvířatům. BBC nedávno s odvoláním na experty informovala, že utracením končí v evropských zoologických zahradách každoročně několik tisíc zdravých zvířat.

anice ( 26. března 2014 00:37 )

To vedení té zoo musí být pěkně úchylné Dánové...

milofr ( 26. března 2014 00:30 )

kdy začneš, přijdu se podívat, ale teď už jdu spát, tak dobrou

milofr ( 26. března 2014 00:28 )

a taky dobrý takovej steak pěkně krvavej to je bašta

ninka64 ( 26. března 2014 00:12 )

Pokud je nutné nějaké zvíře utratit, tak by se to mělo udělat nějak eticky a humálně. Bez diváků a hlavně bez účasti dětí. Toto je odporný způsob.

tom275 ( 25. března 2014 20:36 )

 Na to opravdu neexistují slova. To jsme holt my lidi, co jsou schopný takovejch svinstev

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud