Zoo Dvůr Králové nad Labem slaví úspěch: Nejkrásnější na světě je orangutanka Tessa!

Autor: vet - 
9. května 2014
05:00

Máma Žanda (38) a dcerka Tessa (3) jsou věhlasná dvojka. Žanda sklízí rekordy jako vzorná matka a zlepšovatelka, Tessa se teď proslavila jako nejhezčí orangutaní mládě na světě.

Zoo ve Dvoře Králové se má čím pyšnit. Malá Tessa Indah zvítězila v mezinárodní soutěži o nejhezčí mládě orangutana do pěti let a stala se »tváří« květnové úvodní stránky americké organizace Orangutan SSP, která usiluje o záchranu orangutanů.

Zatímco Tessa je hvězdou, nejúspěšnější máma Žanda v Česku, která již odchovává své sedmé mládě, se pustila do jarního úklidu zahrady. A hned vymyslela zlepšovák. „Vytrhla ze země růžový keř, oškubala ho a vyrobila si vlastní nástroj, který používala i jako hrábě,“ popsala Žandinu zručnost mluvčí zoo Jana Myslivečková.

Pořadí soutěže:
1. místo Tessa, Dvůr Králové nad Labem (ČR) - 199 hlasů
2. místo Diri, Praha (ČR) - 41 hlasů
3. místo Hesty, Denver (USA) - 40 hlasů

Podívejte se, jak si orangutanky ze Zoo Dvůr Králové dokážou vyhrát!

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

ikolop ( 10. května 2014 15:46 )

Blesk nedovolí diskuzi u článků o Ivetě Bartošové, tak vězte: Média, buďte spravedlivá, ukončete "hon na čarodejnici" ! Dost bylo účelové, štvavé mediální kampaně proti Josefu Rychtářovi, kterou média zmanipulovala národ. Občané, neznáme Josefa Rychtáře osobně, nikdo z nás u Ivety Bartošové a JR nežil. Neodsuzujme člověka, jehož neznáme. Nebo jednou skončíte pod "koly" médií sami. Štaidl je zřejmě slušný člověk, ale tentokrát využil média evidentně plánovaně, aby dosáhl svého. Tzv. svět celebrit se samozřejmě "bojí" jít proti Štaidlovi, svému kolegovi. Proto umělci slepě papouškují jeho názory, ubožáci. Artur miluje tátu i maminku, mimo jejího alkoholismu a s tím zřejmě spojeného střídání partnerů, a to včetně údajně Milana Collera, vyučeného prodavače a starosty za ODS z Uhříněvsi ... ála Nagyová a Rittig, prodavači z ODS ? U Ivety měla zavčas zasáhnout uhříněvská sociálka, ta nejspíš pochybila. Nevedl starosta Coller p.Žaludovou, vedoucí sociálky, k tomuto krytí Ivetiny alkoholické výchovy ? Fun klub občanů, proti nimž média vedou nenávistnou, fanatickou štvanici, jako vedla např. proti Miloši Zemanovi před prezidentskou volbou

majojo ( 9. května 2014 09:54 )

2. a 3. místo: Tady vidíš rozdíl v chápání demokracie. Jedna z těch vopic hlasovala sama pro sebe, tím získala hlas navíc. Ta druhá, naivní, sama sebe nevolila a je až třetí. Je to i o charakteru.

naidka ( 9. května 2014 09:53 )

povinný rozhovor a promenádu v plavkách by zvládla levou zadní.

majojo ( 9. května 2014 09:51 )

Blesku ani nevadí názor čtenářů, kam má s tím svým investigativním hyenismem jít, je už opravdu unavuje číst furt ty stejné příspěvky, že se na smrti Bartošové velice intenzivně a aktivně podíleli. Pokud chceš diskusi, zapoj se do ní na AHA - tam mají o něco víc hroší kůžičku a podobné invektivy jim nevadí. Navíc jejich články jsou primitivnější verzí těch bleskových - patrně proto, že co čtenář AHA, to vůl.

majojo ( 9. května 2014 09:48 )

Nevím, kterého Zemana máš na mysli. Ovšem nepochybuji, že mezi komunisty nějaký Zeman bude. Major Zeman například.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud