Zatčený Íránec s českým pasem: Nabízel informace o unesené Hance a Tonče!

Autor: shp - 
24. 3. 2014
16:38

Íránský podnikatel Shahram Abdullah Zadeh s českým pasem, kterého zatkla policie, nabízel informace o unesených Češkách Hance a Tonče, informovaly Lidové noviny. Dívky byly uneseny v březnu 2013 v Pákistánu.

Abdullaha Zadeha čeští policisté viní z toho, že byl vůdcem skupiny, která připravila náš stát o minimálně 2,3 miliardy korun. Při razii bylo zadrženo dalších 14 lidí. Íránec i většina ostatních zadržených skončili ve vazbě.

Íránec utekl do Česka před vyšetřováním v Emirátech před necelými čtyřmi lety. Loni nabízel úřadům informace o Antonii Chrástecké a Haně Humpálové, které unesli ozbrojenci v Pákistánu.

Jaké informace, a zda vůbec nějaké měl, není jasné.    „Není vůbec jisté, co tím sledoval a jestli opravdu mohl nějaké informace dodat. Každopádně se nezdá, že by se kauza slečen Chrástecké a Humpálové díky němu nějak pohnula,“ řekl zdroj listu.

Před necelými dvěma týdny rodiny unesených Češek vydaly prohlášení, ve kterém uvedly, že věří v nalezení Hanky a Tonči. Únosci s nimi natočili dvě videa. V tom druhém se loučily s životy...

Video Nové a mrazivé video s Hankou a Tončou, dívkami, unesenými ozbrojenci v Pákistánu - /Archiv rodin Hanky a Tonči/

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

aronak ( 25. března 2014 05:03 )

dluží nám přes 2 miliardy - proč to z něj stát nevymůže? Vše zabavit - i příbuzenstvu, protože je logické, že on nic mít nebude, protože to předal,přepsal po příbuzenstvu. To samé z jiných, kteří okradli stát o milióny, miliardy. To, že budou zavření, nic neřeší, jen žijí v blahobytu (nemusí ve vězení nic dělat, o jídlo, teplo, vodu apod. mají také postarané) - hlavně by měli vrátit veškeré peníze.

tomik007 ( 24. března 2014 23:58 )

spise proto ze by mu jinde pas nedali

an.manchester ( 24. března 2014 23:35 )

 tento typek jako pomocnik Zen opravdu nevypada, ze ma cesku pas je patrne proto,ze vedel kde komu a kolok zaplatit...

pgga ( 24. března 2014 22:59 )

Iranec s Ceskym pasem?...

egyptanka ( 24. března 2014 21:52 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa