Dvounohá fenka se pere se životem: Porodila krásná štěňátka!

Autor: lvi - 
28. února 2014
16:39

Shi Bao je fenka křížence, se kterou se život příliš nemazlil. Už dva roky žije na ulici pot, co ji původní majitel opustil. Když ji srazil vlak, přišla o obě zadní nohy. Nyní však přivedla na svět rozkošná štěňátka.

Své potomky přivedla Shi Bao na svět na nádraží Kouguan v Datongu, na severu Číny. Světe div se, všechna čtyři štěňátka se narodila zdravá a s nohami v „plně funkčním stavu“. Shi Bao se o své potomky láskyplně stará. Naučila se totiž pohybovat a balancovat i na dvou předních nohách.

Na místním nádraží žije už přes dva roky, když ji opustil majitel, který se z města stěhoval. Tehdy zmatená fenka pobíhala mezi vlaky, až ji jeden srazil. Neštěstí jako zázrakem přežila, ale přišla o dvě zadní nohy.

Odhaduje se, že v Číně je aktuálně na 130 miliónů toulavých psů. Vláda navíc organizuje masivní vybíjení těchto zvířat, a to za účelem snížení výskytu závažných onemocnění a jejich přenosu na lidi. Podle mezinárodních organizací na ochranu zvířat jde ale o záminku a ilustruje to další jasný případ, jak čínská administrativa nakládá se zvířaty a vnímá jejich existenci.

 

majojo ( 1. března 2014 01:29 )

Tomu nevěřím.

majojo ( 1. března 2014 01:28 )

Ujmout se nmůžeš, v AHA je článek o třínohém pejskovi z útulku v Kralupech, velice hezké a prý i milé zvířátko.....

tomik007 ( 28. února 2014 23:27 )

mozna...

tomik007 ( 28. února 2014 23:26 )

  Verim ze toto by i z Kradouska udelalo slusneho cloveka

aluman ( 28. února 2014 21:52 )

souhlasím Na tom vozíčku jsou pejsci plně odkázáni na lidi. Tahle fenka je úžasná. Dokázala se naučit chodit po předních a je zcela samostatná

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud