Učitelka spadla při tanci na pivní lavici: Soud to uznal jako pracovní úraz!

Soud uznal německé učitelce pád z pivní lavice jako pracovní ůraz. No to jsou věci...
Autor: shp, ČTK - 
13. února 2014
08:17

Jiný kraj, jiný mrav a evidentně i jiné soudy. V německém Stuttgartu uznal soud místní učitelce jako pracovní úraz zranění zad, které si přivodila při pádu z pivní lavice. Na ní tančila během školního výletu v jednom z mnichovských pivních stanů. Soud konstatoval, že učitelka konala své pracovní povinnosti.

Verdikt byl skutečně zarážející. „Vystoupení na lavici ve slavnostním stanu ještě mělo blízký přirozený vztah ke služebním povinnostem žalující,“ zaznělo u správního soudu ve Stuttgartu. Učitelka žalovala spolkovou zemi Bádensko-Württembersko, která odmítala platit bolestné.

Nechtěla totiž uznat, že tanec na pivní lavici patří mezi povinnosti učitelky. Žena byla s pochroumanými zády měsíc v pracovní neschopnosti. Soud uznal, že je normální a společensky vhodné, když návštěvník pivního stanu tančí na lavici. Učitelka by se prý příliš stranila kolektivu žáků, kdyby se ke křepčení odmítla připojit.

Učitelka byla s třídou na školním výletě v květnu 2012. Na programu byla i návštěva jarních slavností a po nich učitelka zašla s některými žáky do pivního stanu. V těchto zařízeních se tancuje za doprovodu živé hudby, a to často i na lavicích.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

black7011 ( 13. února 2014 09:42 )

Uznatelný pracovní úraz je: Když spadne prostitutka z koně a rozbije si hlavu o noční stolek!!

nyctereutes ( 13. února 2014 09:23 )

No, to jsem opravdu netušila, že k povinnostem učitelky patří tanec na stole...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud