Učitelka-hrdinka, která skočila pro děti do studny: V nemocnici se zhroutila!

17. 6. 2014
15:45

Je to hrdinka, která si zachovala chladnou hlavu! Učitelka Martina (39) z Bohdalic na Vyškovsku totiž ještě před záchranou dvou dětí ze studny zavolala záchranku! V nemocnici se však podle ředitelky školky kvůli předchozímu psychickému vypětí zhroutila.

Hrdinka Martina má podporu rodičů dětí, jež zachránila. „Osobně jsem s nimi mluvila a rodiče kluků jí moc děkují za záchranu života dětí. Tahle podpora jí teď hodně pomáhá, neboť se v nemocnici z vypětí zhroutila,“ říká Blesku ředitelka tamní základní a mateřské školy Karin Šulcová.

Dvojice šestiletých chlapců spadla do 11 metrů hluboké studny na zahradě Mateřské školy v Bohdalicích-Pavlovicích v pondělí hodinu před polednem poté, co někdo o víkendu ze zdroje vody ukradl kovový kryt.

Podle starosty Jana Hreža tam zela půlmetrová díra, jíž zvědaví kluci propadli z výšky sedmi metrů do čtyř metrů ledové vody! „Byla to nešťastná náhoda, protože studna je na zahradě dvacet let a byla vždy dobře zabezpečená,“ upřesnila ředitelka školy.

Neštěstí však podle ní zvládla její podřízená skvěle, protože si zachovala chladnou hlavu! „Děti se ve studni naštěstí chytily vodovodní trubky. Učitelka na ně volala, ať se drží, že pro ně jde! Ještě před tím však zorganizovala zbylé děti a učitelky a zavolala záchranku,“ líčí drama Šulcová.

Podle ní pak hrdinka Martina slezla po zmíněné trubce do studny. A pak čtvrt hodiny s oběma dětmi v náručí šlapala studenou vodu, než dorazili hasiči a záchranka a všechny tři z hluboké pasti vytáhli…

Učitelka byla podle ředitelky školy Karin Šulcové hodně podchlazená, když ji sanitka převezla po záchraně svěřenců na JIP interny v nemocnici ve Vyškově. „Ještě dnes tam zůstane na pozorování a ve středu by ji už měli pustit do domácí péče,“ upřesnila Šulcová.

alenam ( 18. června 2014 11:20 )

alenam ( 18. června 2014 11:18 )

Už včera vylezlo z policejní mluvčí, že tam nikdo nic neukrad. Není normální aby si děti hrály vedle studny která je dlouhodobě v takhle strašném stavu. Já být tou učitelkou, tak tam odmítnu děti pouštět dokud nebude studna od hracího místa bezpečně oddělené plotem, když už to tu krávu co to tam vede nenapadlo samotnou dát tu studnu oplotit.

jity ( 18. června 2014 10:32 )

Z jakého důvodu tady obviňujete učitelku, že děti nehlídala. Ona mohla vědět, že nějaký kretén ukradne u studny železo, kterým byla studna zakrytá? Děti jsou jako pytel blech hlídala jsem jen dvě a poslaly mi pro pití a ten moment než jsem se stačila vrátit už jedno lezlo na stupačku na střechu a moc nechybělo a spadlo na hlavu, stačila jsem ho chytit. Paní učitelka se musela pořádně vylekat a přeji ji uzdravení a dětem také.

itartas ( 18. června 2014 10:00 )

petrwarr ( 18. června 2014 09:39 )

Děti paní učitelka hlídala evidentně velmi dobře, protože ihned zasáhla a zachránila jim život, nevím tedy, z čeho by měla být obviněna. Nevím, co má fluktuanství společného z tímto případem. Fluktuanství znamená časté střídání zaměstnání, což ví každý průměrně inteligentní člověk. Z tohoto tedy zřejmě vyplývá, že pisatel elssa neví, o čem píše......... . Elssa také nemá asi ponětí, co je to pracovat s dětmi a o čem je práce učitele. K tomu je taktéž potřeba určitou míru inteligence.........

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa