Hrozivá diagnóza rodiče neodradila: Čekají dítě se dvěma obličeji, ale potrat odmítli!

Rodiče potrat zamítli, chtějí miminko i se dvěma oobličeji.
Autor: štš - 
11. února 2014
19:38

Lékaři jí doporučili, aby šla na potrat, protože její dítě se narodí se dvěma tvářemi a dvěma mozky. Australanka Renee Howie však interrupci odmítla. Svou dcerku prý bude milovat i tak.

Podle prvních ultrazvukových snímků to vypadalo, že Renee čeká dvojčata. Jenže jak ukázala pozdější vyšetření, nevyvinuté zárodky se z větší části spojily. Plod má jedno srdce, čtyři končetiny, ale dva obličeje a dva mozky!

Tato vzácná porucha se odborně nazývá Diprosopus a lékaři na celém světě doposud zaznamenali pouze 35 případů. Žádné z dětí nepřežilo, nejdéle, 2 měsíce, vydržela dýchat jistá Indka. To však Renee ani jejího manžela Simona neodradilo.

Navzdory radám doktorů, kteří důrazně doporučují potrat, si dcerku chtějí odvézt domů. „I s deformací to pořád bude lidská bytost. Budeme ji milovat, ať se stane cokoliv,“ prohlašuje Renee, která je ve čtvrtém měsíci těhotenství. „Máme už sedm dětí, takže malou obklopíme láskou,“ plánuje Simon.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

beruna ( 28. srpna 2015 13:44 )

Vědomě přivést na svět dítě s tak vážným zdravotním postižením je nezodpovědnost. Zřejmě pomatení pámbíčkáři, kteří chtějí sobě nebo svému bohu něco dokazovat.

e.44 ( 12. února 2014 02:06 )

Mě to připadá až sadistické přivést na svět tvorečka kterého čeká jenom bolest a strašné umírání na selhání všech orgánů kvůli nedostatečné výživě. Jak jsem někde četla, takto postižené děti umírají nejčastěji na udušení, jedno se postupně dusilo několik dnů, strašná smrt Potrat nebo aspoň kdyby se nenarodilo živé, to by pro něho bylo milosrdným vysvobozením před krutým osudem.

blooroses ( 12. února 2014 01:08 )

Byla by to jejich věc pokud by byli schopni se o ně starat a živit je. Jenže tato povedená rodinka žije ze sociálních dávek, což může být i důvodem proč chtějí za každou cenu přivést na svět dítě které za jeho krátký život nic pěkného nečeká. Informace o sociálních dávkách je na novinkách.cz.

blooroses ( 12. února 2014 01:04 )

Takto deformované dítě zatím žilo nejdéle dva měsíce. Žádné se nevyvíjelo přiměřeně věku. Vnímání vnějších podnětů minimální. Uvědomění si toho že žije minimální, kromě bolestí způsobených deformací a pomalým umíráním kvůli neschopnosti přijímat normálně potravu. Takže podle mě je rozhodně lepší potrat, než přivést na svět takto těžce postižené dítě, které svůj kratičký život celý těžce protrpí a prožije v bolestech, které nečeká nic pěkného, jenom bolest, trápení a smrt. Trvám na tom, že le to nelidské jako třeba úmysné mučení bezbranného tvora.

anka ( 12. února 2014 00:44 )

mozna proto, aby lidi vedeli, co je to za zazrak, kdyz se jim narodi zdrave dite?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud